Olomouc po překvapivé sobotní porážce v Ostravě na Hladnově přijela do Karviné se třemi hráči extraligového Prostějova, k tomu další dva borci měli už zkušenosti s nejvyšší soutěží – Kooperativa národní basketbalovou ligou, a to bylo na herním projevu Hanáků znát. „Hráli dost tvrdě. Museli jsme se s tím nějak vypořádat, ale trvalo nám to," připustil trenér Karviné Josef Němec.

Sokol Karviná – SBK Valašské Meziříčí 101:72 (54:25)

Karviná nejprve v sobotu přivítala předposlední Valašské Meziříčí, tedy konkrétně SBK Valašské Meziříčí, protože v soutěži figuruje ještě KK Valašské Meziříčí (bývalá Jasenice) a to se za každou cenu cpe do vyšší soutěže.

Karvinští proti papírově slabšímu soupeři nezaváhali. „Soupeř kousal, ale zvládli jsme to. Měli jsme totiž motivaci vrátit mu porážku z jeho půdy. Bohužel jsme si tam na podzim vybrali slabší chvilku," připomněl Němec překvapivou porážku na půdě tohoto celku, který s největší pravděpodobností spadne.

Basketbalisté Karviné (v bílém) podlehli doma Olomouci.

Do hry nezasáhl zkušený Pacut, poněvadž byl zraněný, ale to nevadilo. Karvinští utkání kontrolovali a důležití hráči jako Halík nebo Dostál mohli šetřit síly na neděli.

Karviná: Oswald 19, Dostál 28, Hamrus 8, Smolka 8, Krutina 7, Halík 11, Segeďa, Wisla, Horváth 14, Lepka 4, Kraina 2.

Sokol Karviná – SK UP Olomouc 69:81 (29:40)

Jeden z rozhodujících duelů o postup do play-off, kam se dostanou jen dva první týmy tabulky, karvinští hráči nezvládli. Patrně se o šanci na výhru připravili už během první poloviny. Nastřílet jen 29 bodů, to je na karvinské poměry málo. „Souhlasím, ale je třeba vidět i to, proč se tak dělo. Olomouc produkovala agresivní basket, v pořádku, tak se to hraje. My jsme bojovali a pokoušeli se o totéž, ale pískaly se fauly. Bohužel," poznamenal Němec. Dodal ale, že Hanáci přijeli perfektně připraveni.

„Nešla nám střelba zvenku. Obvykle dáváme dost trojek, ale dneska ne. Nikdo to nezvedl a ty trojky nám chyběly," uznal Josef Němec. „Olomouc nám naše trojkaře pokrývala, protože věděla, odkud číhá největší nebezpečí," dodal.

Začátek přitom nevypadal z karvinského pohledu špatně. Sokol vedl 15:8. Pak se začaly projevovat zkušenosti prostějovských borců v olomouckých řadách. „Měli jsme problémy na doskoku, oni byli v obraně skvělí. Asi jsme neměli dopustit jejich protiútoky, ale to se lehce řekne. Ta jejich zkušenost byla prostě vidět," přibližoval karvinský trenér.

Basketbalisté Karviné (v bílém) podlehli doma Olomouci.

Ve třetí čtvrtce se jeho svěřenci dostali z minusového skóre do plusu a zdálo se, že přichází zlom. Olomouc ale panice nepropadla a zase se ujala vedení, které už nepustila. „Tahali jsme to v sedmi osmi lidech, kdežto oni v jedenácti. Měli silnější lavičku, to se nedá nic dělat. Kluci se perfektně zvedli, z minus jedenácti to otočili, ale o tom je basket. Někdy se to povede a soupeř se už nezvedne, ale hosté byli psychicky odolní a my se trochu vyšťavili v tom stahování skóre. Kluky ale chválímza bojovnost a ve zbytku soutěže se ještě pokusíme obsadit jedno ze dvou postupových míst," slíbil Němec.

Karviná: Oswald 20, Dostál 12, Hamrus 6, Smolka 12, Halík 7, Wisla, Horváth 7, Pacut 5. Trenéři: Josef Němec a Petr Šupol.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.