Sokol Karviná – TJ Šumperk 96:95 (43:44)

Vyrovnaný zápas od začátku až do konce sehráli domácí s Šumperkem, který přijel se všemi svými oporami a pod košem měl výškovou i váhovou převahu. Karvinští v listopadu vyhráli v Šumperku o jeden jediný bod. V poslední době Šumperk vyhrával a před tímto kolem měl stejný počet vítězství jako Karviná. Čekal se tedy tuhý boj a to se měrou vrchovatou potvrdilo.

Hosté hráli skvěle a karvinská obrana byla místy naivní, zato domácím vycházel tvrdý presink, což bralo Šumperku síly. Přesto se dál těšil z osmibodového náskoku, který však domácí v závěru zlikvidovali. Poslední minuta a půl byla ze strany Sokola famózní. Pětadvacet sekund před koncem byl stav 91:94, nájezd Jana Horvátha ale skončil v koši (93:94) a následoval time out hostí. Domácí po něm ihned faulovali, ovšem Šumperk proměnil jen jednu šestku (93:95). Pak si vzali oddechový čas domácí a předvedli skvělou akci, při níž Richard Marek našel na křídle Jana Landora a ten trojkou sekundu před koncem otočil na 96:95.

„Soupeř byl tři čtvrtiny mírně vpředu, ale kluci bojovali až do konce. Asi se projevila širší rotace a lepší fyzička našeho kádru,“ rekapituloval výhru trenér Sokola Roman Hamrus.

Karviná: Oswald 21, Marek 17, Horváth 15, T.Hamrus 12, Šeda 12, Landor 9, Krutina 6, Lepka 4, Svoboda, Odehnal, Hoblík, Kohut.

Sokol Karviná – BK Krnov 81:71 (48:30)

V sobotu ztratili sokolové hodně sil, v neděli tak dostali prostor méně využití hráči a podali dobrý výkon. Hráli týmově a získali rozhodující náskok ve třetí čtvrtině, kdy vedli už o 20 bodů. Nakonec si zahrála celá lavička. Největší hvězdu soupeře Jakuba Blažka (bývalý extraligový pivot Opavy) domácí přibrzdili.

Karviná: Odehnal 13, Šeda 12, Horváth 12, Oswald 11, Marek 10, Svoboda 7, T.Hamrus 5, Krutina 5, Lepka 3, Landor 3, Kohut, Hoblík. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.