Po Novém Jičínu zdolali dalšího prvoligového soupeře, a opět na jeho palubovce – Snakes Ostrava. „Zatímco vítězství v Novém Jičíně před týdnem bylo do jisté míry díky oslabení domácích, i když i my jsme byli oslabení, tak Hadům chyběl ze základní rotace jen jeden hráč, zatímco nám pořád čtyři,“ byl překvapen i trenér sokolů Roman Hamrus.

Domácí tým, vedený velkou legendou českého basketu Patrikem Smažákem, bývalým reprezentantem a momentálně i trenérem ČR U20, musel skousnout překvapivě hořkou pilulku před začátkem prvoligové soutěže.

Havířov rozjíždí novou sezonu. Někteří hráči už v týmu nejsou.
Havířovská „juniorka“ jde do boje

„Nenechali jsme se domácími vykolejit, hráli jsme rozvážně a nedostali se pod tlak. Ostrava zkoušela zdvojování, ale kluci několikrát rozebrali jejich obranu. V útoku se nám dařila spolupráce s pivoty, kteří šli často úspěšně do koše,“ popisoval Hamrusův asistent Petr Sodomka.

Tradiční karvinské opory a střelci trojek Oswald, T. Hamrus a Landor se tentokrát ke střelbě trojek příliš nedostali, poněvadž to proti Hadům nešlo, a tak se převtělili do role nahrávačů a spoustou fantastických přihrávek oslovovali Lepku, Marka, Kopfa a Bernáta, kteří zatížili konto Ostravanů celkem 65 body. „V zápase jsme měli dvaadvacet asistencí, to je skvělé číslo,“ radoval se Sodomka.

Basketbalisté pokračují v přípravě na novou sezonu.Zdroj: Ivo Dudek

Vítězný koš dal po přihrávce kapitána Oswalda Marek. „Je to skvělý úspěch, byť jde stále jen o přípravu. Musím ale pochválit celý tým, byla to vynikající práce a velké povzbuzení před druholigovou sezonou. Potěšilo mě, jak se prezentoval náš odchovanec, teprve devatenáctiletý Jakub Lepka, který nebojácně chodil do obrany Hadů a šokoval domácí obranu. Velká škoda, že musí na plánovanou operaci a bude nám v úvodu sezony chybět. Pevně doufáme, že jeho pauza nebude delší než dva měsíce,“ poznamenal Roman Hamrus.

Snakes Ostrava – Sokol Karviná 79:81 (41:45)

Karviná: Lepka 27, Marek 19, Kopf 11, Krutina 8, Bernat 8, T. Hamrus 4, Landor 3, Oswald 1. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka

Hokejbalisté Karviné vstoupili do extraligy.
Hokejbalisté obrali mistra, na úvod berou bod
Příprava karvinských basketbalistů pokračuje.
Slušný výkon. Košíkáři zdolali Nový Jičín