„Obě utkání jsme zvládli značnou bojovností a soudržností. Kluci se povzbuzovali, lavička žila, tak to má vypadat," pochvaloval si trenér Josef Němec. „Nebyly to snadné zápasy. Je sice pravda, že jsme tentokráte zajížděli k týmům ze samého dna tabulky, ale o to více jsem hráče nabádal k maximálnímu přístupu v obou zápasech. Pokud by nás oba týmy porazily, situace by se radikálně změnila a velmi by se nám to celé zkomplikovalo," upozornil Němec na zrádnost systému, v němž sestupuje poslední trojice tabulky.

Slavia Kroměříž – Sokol Karviná 73:83 (39:54)

Karviná: Oswald 4, Pacut 20, Medvecký 10, Ondráček 11, Šeda 12, Hubáček 10, Krutina 2, Smolka 12, Horváth 2.

Spartak Uherský Brod – Sokol Karviná 74:87 (27:44)

Karviná: Oswald 16, Pacut 13, Medvecký 16, Ondráček 11, Šeda 18, Hubáček, Krutina, Smolka 9, Horváth. Trenéři: J. Němec a R. Hamrus.

Po oba dny skvěle pracoval pro tým v obraně Dan Smolka, který sám hraje křídlo, ale skvěle ubránil nebezpečné podkošové hráče obou týmů. Poprvé se po oba dny střelecky prosadil Karel Šeda, který to měl doposud tak, že když v sobotu zahrál, měl neděli slabší.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.