Pokud se soutěž v prosinci přece jen rozběhne, začne se podle původně plánované termínové listiny. Karvinští měli hrát 5. a 6. prosince „mikulášský“ dvojboj proti Valašskému Meziříčí a UP Olomouc, ten se ale podle všeho nestihne.

„Co vím, tak neodehrané zápasy by se měly dohrávat přes týden po dohodách obou soupeřů. ČBF (Česká basketbalová federace) určí konečný termín, dokdy musí být vše dohráno, aby se stihlo play off,“ vysvětlil Hamrus s dodatkem, že ČBF již kluby upozornila, že pokud PES (protiepidemický systém v ČR) bude na stupni 3, může se začít trénovat a teprve po deseti dnech i hrát.

Jisté je, že soutěže se bez postupů a sestupů už neobejdou, jako tomu bylo v poslední „zmražené“ sezoně, a tak je potřeba hrát, hrát a hrát. „Údajně stačí 60 procent odehraných zápasů soutěže. Pak by federace byla schopna určit pořadí týmů,“ dodal Hamrus.

Karvinští hráči se aktuálně cítí bez potíží, v průběhu října a listopadu měli covid jen tři hráči, a tak zbytek trénoval, jak se dalo. „Jeli jsme na individuální přípravu, protože společně jsme se připravovat nemohli. Hráči chodí běhat po sektorech, někdo na Lysou horu, jiný na Pustevnách, další zase na Radhošti. Někdo si chodí ven zastřílet na koš, ale při pěti stupních to není nic moc,“ uznal Hamrus.