Čeká je však vítěz dlouhodobé části SAM Brno. A to nebude lehký oříšek k rozlousknutí. „Brno má velkou kvalitu. Prohráli jsme tam o dvacet bodů, ale je fakt, že doma jsme je po skvělém výkonu od všech hráčů dokázali porazit,“ vybavil si trenér Sokolů Roman Hamrus vzájemné zápasy s Brnem (65:88 venku a 101:78 doma).

Brňané jsou v této sezoně doma bez porážky, v dlouhodobé části získali 17 výher oproti pěti prohrám. „Doma působí soupeř jako parní válec, hraje v obrovské rychlosti a ve velké výšce, rotuje široký kádr a tlačí na pilu fyzicky tak dlouho, až soupeře převálcuje,“ popsal způsob hry soupeře Roman Hamrus.

Lumír Rosůlek a jeho svěřenci nakonec o play off přišli.
Gól a bod od postupu. Hokejbalistům těsně uniklo play off

Tým je veden dalším skvělým a vysoce ambiciózním koučem Štěpánem Vrublem, bývalým dlouholetým českým reprezentantem, který si zahrál nejvyšší soutěž v Opavě či Brně.

Většina hráčů týmu měří kolem dvou metrů (dva pivoti dokonce 208 cm), takže Karvinští se mohou podle všeho těšit na „letecké dny“, neboť téměř všichni hráči Brna do koše smečují. „Bohužel pro nás také rychle běhají a vlastně všichni jsou schopni dávat trojky. Je to atleticky vybavený a herně inteligentní tým,“ uznal Hamrus.

Karvinští vystupují jako tým. To je dostalo do semifinále.Zdroj: Ivo Dudek

Vyřadit tento celek v sérii na více utkání by asi nebylo příliš reálné, ale v pohárovém způsobu doma – venku, v jakém se play off druhé ligy zatím hraje, to možné určitě je. Brňané by v případě nepříznivého výsledku z prvního utkání v Karviné mohli lehce znervóznět, domácí proto opět věří v bouřlivou atmosféru v hale ZŠ Družby.

„Posledně s Podolím to bylo perfektní, kluci by si moc přáli stejnou kulisu i proti SAM Brno. Každopádně není co ztratit, favoritem je soupeř,“ konstatoval Hamrus. V hale proběhne v přestávkovém programu opět vystoupení mažoretek Mikado pod vedením Kateřiny Doležalové, jako tomu bylo v předchozím utkání proti Podolí.

Hasiči v Bohumíně museli vytahovat z příkopu převrácený popelářský vůz.
Hasiči vytahovali z příkopu převrácený popelářský vůz

Postup do finále play off by byl překonáním nejlepšího výsledku v mužské kategorii v krátké historii karvinského klubu. „Minimálně by to byl stejný úspěch jako dva tituly mistrů republiky v kategorii U20 v letech 2009 a 2010,“ připomněl dobu nedávno minulou Roman Hamrus.

Jeho sestava by mohla být poprvé v sezoně konečně zcela kompletní včetně zraněného Richarda Marka, nejzkušenějšího hráče týmu. První zápas se hraje v Karviné tuto sobotu od 18 hodin, odveta hned v neděli v brněnské Sportovní hale Morenda v 15.15 hodin.

Semifinále play off II. ligy mužů, skupina C: Basket Opava – KK Valašské Meziříčí, Sokol Karviná – SAM Brno.

Následky střetu dvou osobních automobilů v Těrlicku.
U přemostění přehrady se stala další vážná nehoda
Karvinští basketbalisté slaví postup. Přešli přes Podolí.
Basketbalisté vyřadili Podolí. Jsou v semifinále