„Jsem rád, že i když hrajeme o špici tabulky, tak i na palubovkách obou soupeřů jsem mohl do hry nasadit všech dvanáct hráčů včetně těch z juniorky," nechává hlavní trenér Sokola Josef Němec zapojit do hry všechny hráče ze soupisky.

Karvinští se po vítězném dvojutkání dotáhli k čelu tabulky, na kterém se momentálně vyhřívá Valašské Meziříčí (bývalá Jasenice), ale to nemusí dlouho trvat. „Mohu říci jen to, že vidina šance ucházet se v play off o postup do první ligy se nám hodně přiblížila. Jinak nechci předjímat. Hodně napoví příští kolo, kdy doma hostíme Olomouc, která se netají tím, že postoupit chce," nerad by Němec cokoliv zakřiknul.

Tuři Svitavy B – Sokol Karviná 55:85 (26:39)

Béčko Svitav bylo prvním soupeřem, který se Karviné na výjezdu postavil do cesty. „Soupeř je sice poslední, ale jeho hra není špatná. Doplácí na menší rotaci hráčů, čímž mu v závěrech zápasů docházejí síly," přiblížil Němec.

Domácí měli k dispozici členy prvního týmu Jurku, Kačengu a Billíka, ale zbytek týmu už nebyl tak dobrý. „Dá se říci, že tým stojí a padá na výkonu těchto tří hráčů. Ty jsme se snažili eliminovat, a protože to vycházelo, dařilo se nám," byl spokojen kouč Sokola.

Karviná: Oswald 18, Pacut 16, Hamrus 8, Horváth 3, Smolka, Krutina, Dostál 17, Halík 16, Lepka 2, Wisla 3, Segeďa 2, Kraina.

TJ Šumperk – Sokol Karviná 68:89 (33:31)

Loni ještě prvoligový Šumperk měl do vzájemného utkání s Karvinou na kontě také jen tři prohry a na domácí palubovce ještě neprohrál. Obojí mu Karvinští z bilance odmazali. „Zápas byl ale těžký. Nešla nám střelba zdálky, a tak jsme se v útoku doslova nadřeli na každý bod. Ještěže jsme měli pod košem Romana Halíka, který doskočil neúspěšné střely a dal i nějaký koš," přibližoval Němec průběh zápasu.

Šumperk táhl jako vždy zkušený podkošový hráč Kresta podporovaný zejména Müllerem, Pajerem a Weisnerem. Karviná začala bránit osobní obranou, ale domácí trefovali z každé pozice, což dostalo Sokol do útlumu.

Zkusil potají přejít na zónu 2-3, která mu přinesla úspěch ve Svitavách, do hry se navíc zapojili znovu Horváth s Pacutem. „Opakovalo se to, co ve Svitavách. Míra svým klidem a zkušenostmi na rozehrávce přinesl klid, Honza zase na soupeře platil svou rychlosti v obraně i v útoku. Po prohrané první čtvrtině jsme se ve druhé zvedli," byl už Němec spokojenější.

V poločase si Němec jako správný psycholog vzal svůj čas a uklidnil mužstvo. „Říkal jsem klukům, že hrají dobře. Šumperk sice také, ale že se mu takhle nemusí dařit celý zápas," vysvětloval.

Hráči se toho chytili a začali hrát uvolněně. Za opětovné skvělé podpory celé lavičky se skóre začalo přetáčet na karvinskou stranu a najednou domácí nebyli schopni skórovat. Začali chybovat na rozehrávce a kazili i jednoduché přihrávky. Do útoku zaveleli Oswald s Dostálem a výsledkem bylo skóre 50:66.

„V poslední části jsme čekali, že stejně jako my se domácí otřepou a zavelí k útoku, ale opak byl pravdou. Domácí se nevzpamatovali a my hráli svou hru. Toto vítězství velmi oceňuji, měli jsme jen devět ztrát, zatímco soupeř dvaadvacet, a to asi rozhodlo," mínil Josef Němec.

Karviná: Oswald 17, Pacut 8, Hamrus, Horváth 12, Smolka 15, Krutina 2, Dostál 22, Halík 11, Lepka, Wisla, Segeďa 2, Kraina. Trenéři: Josef Němec a Petr Šupol.