Naposledy při střeleckých dostizích v Hladnově. „Další venkovní vítězství je skvělé. Ani jsme si nemysleli, že po deseti zápasech budeme mít poloviční bilanci. Mohlo být i lépe, nebýt výpadku v prvním poločase na VŠB. I tam se dalo vyhrát,“ poukázal na další zápas v Ostravě trenér Karviné Roman Hamrus.

BK Hladnov Ostrava – Sokol Karviná 90:96 (38:41)

Ostravané nastoupili se svou největší hvězdou a bývalým extraligovým hráčem a reprezentantem ve hře 3 na 3 Janem Stehlíkem, jehož bylo obtížné uhlídat. Ostatně – dal 30 bodů. „Ale my jsme hráli kolektivněji, což rozhodlo,“ sumarizoval zápas Hamrus.

Domácí vedli 29:21, po příchodu Jana Krutiny nastal obrat a poločas už byl 38:41. Po oboustranné přestřelce se Sokol dostal do vedení 73:84 a vedení už udržel. „Utkání bylo hektické na hřišti i v hledišti, kde nás podporovalo mnoho našich příznivců. Skvělé výkony podali hlavně kapitán Lubomír Oswald a pod košem Richard Marek,“ chválil Hamrus.

Karviná: Oswald 24, Marek 21, Lepka 13, Kelar 11, Krutina 10, Landor 10, Číšecký 3, Šeda 2, Žídek 2, T. Hamrus, Kopf.

Karvinští basketbalisté si drží vyrovnanou bilanci.Zdroj: Ivo Dudek

VŠB Ostrava – Sokol Karviná 55:54 (27:19)

Pokus o další venkovní vítězství už Karviné nevyšel. „Potkal nás střelecký výpadek, patrně způsobený úbytkem sil po náročném utkání v Hladnově,“ uvažoval Hamrusův asistent na karvinské lavičce Petr Sodomka.

Karvinští pouštěli z rukou ukvapené střely po driblinku a nedávali ani jasné pozice. Ne, že by to vysokoškolákům do koše také zrovna padalo, ale stačilo to. „Byli jsme příliš křečovití. Přesto jsme závěr utkání řádně zdramatizovali a sahali po výhře, nebo aspoň prodloužení. Je to zklamání. Poslední střela se nám vykroutila z obroučky,“ pravil Roman Hamrus.

Karvinští už pomalu vyhlížejí, kdy budou moci nastoupit v domácím prostředí ZŠ Družby. „Hala je však stále ve stádiu oprav, uvidíme,“ dodal Hamrus.

Karviná: Oswald 17, Marek 11, Landor 11, Lepka 6, Šeda 5, T. Hamrus 4, Krutina, Kelar, Žídek, Kopf. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.