„Škoda, na soupeře jsme si věřili, ještě v poslední sezoně jsme s ním sváděli boje ve druhé lize. Pak postoupil do první ligy, ale doma jsme chtěli uspět,“ zalitoval nejprve trenér karvinského mužstva Roman Hamrus.

Připustil však, že utkání Karviná pojala jako přípravu na víkendové zápasy druhé ligy. „Rotovali jsme vyváženě všechny hráče, nebyl to takový ‚tlak na pilu‘ jako ve druhé lize. Nicméně zápas měl velmi dobrou úroveň. Bylo to vyrovnané až do konce. Opavští měli větší zkušenost hlavně pod košem, proto také hrají první ligu,“ hodnotil Hamrus porážku a pozval diváky na víkendové duely druhé ligy.

„Hrajeme doma s brněnskými celky a rádi bychom naše fanoušky potěšili výhrami. Věříme, že bude skvělá atmosféra. Hrajeme poprvé doma a nechceme před vlastními diváky ztrácet,“ navnadil basketbalové fandy z Karviné a okolí Hamrus.

Karvinští v sobotu od 18 hodin přivítají Černá Pole Brno, v neděli od 11 hodin pak SA Brno. „Soupeři jsou kvalitní, ale my si doma věříme,“ zakončil trenér Sokola.

Sokol Karviná – Basket Opava 75:81 (44:46)

Karviná: Zikl 14, Krutina 12, Lepka 12, Oswald 9, Číšecký 7, Horváth 7, Marek 6, Landor 6, Odehnal 2, Kovalčík, Paluv. Trenéři: Hamrus a Sodomka.