„Dvě výhry jsou skvělé, bývali bychom spokojeni i s jednou. Ale dvě nás vrátily do boje o play off. Po domácí porážce s Opavou potřebujeme vyhrávat. Rozdíly mezi třetím a jedenáctým místem jsou minimální a do osmičky se rozhodně chceme vejít,“ upozornil šéf karvinského basketbalu a trenér mužstva Roman Hamrus.

Jeho tým odehraje doma ještě šest utkání. „Nejbližšími soupeři jsou jiné dva brněnské celky. Pokusíme se Žabovřesky i Černá pole porazit a uvidíme, jaká bude situace v tabulce,“ nastínil Hamrus plány pro další období.

Sokol Karviná – SAM Brno 101:78 (50:35)

Karvinští podali vynikající výkon a sesadili vedoucí tým soutěže z čela tabulky. Vysloužili si tak obrovský aplaus od karvinských příznivců. Bez zraněné opory T. Hamruse, jemuž hrozí operace kotníku (už šestá operace nějakého karvinského hráče v této sezoně – pozn. aut.), se domácí neuvěřitelně semkli. Tým obrovsky pozvedl Jaroslav Odehnal, po půlroční pracovní pauze se vrátil i Jan Horváth a pomohl opět i Kevin Týml, hostující z NH Ostrava.

„Konečně jsme nastoupili na zápas v jedenácti hráčích, poprvé v sezoně,“ pochvaloval si trenér Hamrus. Domácím to umožnilo držet tempo hry na vysoké úrovni, hrát dostatečně agresivně v obraně bez obav z toho, že se někdo vyfauluje.. „Kluci se už také lépe adaptovali na naši halu, přece jen, půl roku jsme jen jezdili po palubovkách soupeřů a znalost domácího prostředí trochu vypršela,“ správně připomněl Hamrus důležitý faktor.

„Byl to vynikající týmový výkon, který vycházel z individuální zodpovědnosti každého hráče v obraně i útoku. Naše statistiky byly skvělé,“ pochvaloval si Hamrus 26 asistencí, jen osm ztrát a 26 zisků v poli.

Karviná: Lepka 19, Kelar 16, Odehnal 15, Šeda 10, Oswald 8, Číšecký 8, Marek 8, Horváth 7, Týml 6, Landor 4, Krutina.

Basketbalisté nadále bojují o play off.

Sokol Karviná - Renocar  Podolí 77:61 (41:35)

Také proti třetímu týmu soutěže podali Karvinští skvělý výkon a totálním nasazením v obraně eliminovali výborné střelce hostí Wojnara a Wiednera. „V útoku jsme disciplinovanou a trpělivou hrou rozebírali obranu hostí. Ti to na nás zkoušeli s osobní i zónovou obranu, ale na to jsme byli připraveni. Šlo hlavně o nasazení v obraně, třeba v poslední čtvrtině dalo Podolí jen šest bodů,“ chválil trenér Hamrus vynikající defenzivu svého mužstva.

Po zápase sklidili hráči za svou obětavost a bojovnost znovu velký aplaus od diváků. „Kevin Týml znamenal velké oživení v přechodu do útoku, Luboš Odwald předvedl skvělou organizaci hry, celý tým zase poctivě makal. Byli jsme spokojeni,“ ujistil Roman Hamrus.

Karviná: Číšecký 23 (4 trojky), Horváth 13, Oswald 8, Marek 8, Landor 8, Šeda 5, Týml 5, Odehnal 5, Krutina, Lepka. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.