Karvinští se přes čtvrtfinále probili jako jediný tým, který šel do play off z horší pozice než jeho soupeř. Jinak postupovali favorité. „Postup do semifinále je skvělý úspěch, teď nás ale čeká největší favorit soutěže a vítěz naší skupiny SAM Brno,“ poznamenal trenér karvinského mužstva Roman Hamrus.

Sokol Karviná – Renocar Brno Podolí 72:55 (37:25)

Hala na ZŠ Družby viděla  velký zápas hodný play off. Karviná byla proti mírnému favoritovi celý zápas napřed, ale hosté srdnatě bojovali a nevzdávali se. Hlavně jejich největší hvězda a střelec Wiedner držel Podolí ve hře. „Rozhodlo to, že jsme rotovali všech jedenáct hráčů a snažili se o maximální tlak v obraně,“ poznamenal Hamrusův asistent na karvinské lavičce Petr Sodomka.

Sokol vedl dvě minuty před koncem 62:55, ale pak už nepovolil hostům ani bod a zaplněná hala aplaudovala. Sedmnáctibodové vedení bylo skvělým vkladem do odvety, která se hrála v Brně.

Karviná: Oswald 19 (5 trojek), T. Hamrus 4, Odehnal 3, Lepka 9, Kelar 8, Číšecký 10, Landor 7, Šeda 2, Týml 10, Marek, Krutina.

Renocar Brno Podolí – Sokol Karviná 80:81 (40:37)

Domácí se na Karvinou vyzbrojili extraligovým pivotem Sychrou, kdežto hostům scházel Marek. I atmosféra byla velice bouřlivá. „Musíme však poděkovat našim příznivcům, kteří nás přijeli podpořit i do Brna,“ poznamenal Hamrus.

Karviná začala výborně a vedla 20:12, pak se jí ale přestalo dařit střelecky a domácí otočili. Ve třetí čtvrtině se karvinský náskok mírně otřásl v základech, to když brněnský Sychra dal dvě trojky přes vysoké bloky – 63:51.

Karvinští basketbalisté slaví postup. Přešli přes Podolí.Zdroj: Ivo Dudek

Po oddechovém čase hosté zlepšili obranu a v útoku několikrát rozebrali obranu Podolí. Rázem to bylo 70:69. Brňané to ještě zkusili, ale v posledních minutách začali spíš individualisticky ostřelovat karvinský koš, což k úspěchu nevedlo. „Po taktických faulech domácích se nám podařilo proměnit pár trestných hodů a skóre jsme dokonce otočili,“ pochvaloval si Hamrus.

„Nasazení všech hráčů po oba dny bylo příkladné. V útoku jsme pár chybek udělali, ale naše klasická zbraň – trojky – nám pomohla,“ pochvaloval si jeho kolega Sodomka.

Roman Hamrus vyzdvihl týmové pojetí svého atletického týmu. „Týmová podpora byla klíčová. Méně  vytížení hráči nadšeně povzbuzovali spoluhráče, kdo se zapojil do hry, odvedl zvláště v obraně maximum. Podolí disponovalo čtyřmi dvoumetrovými pivoty, my ani jedním, přesto jsme měli třicet doskoků,“ konstatoval Hamrus.

Karviná: Oswald 32 (5 trojek), Landor 14, Týml 12, Lepka 8, T. Hamrus 6, Číšecký 5, Šeda 2, Odehnal, Horváth, Krutina. Trenér: R. Hamrus.