„Ač bych rád našel na našem výkonu nějaké chybky, abychom měli stále na čem pracovat, tak o víkendu jsem jich moc nenašel. Musím hráčům poděkovat za skvělé výkony v bojovné atmosféře i divákům za podporu. Účast v play off je pro nás velkým úspěchem,“ upozornil první muž karvinského basketbalu Roman Hamrus.

Sokol Karviná – BK Krnov 95:57 (52:22)

Krnov v minulé sezoně celou soutěž vyhrál. Letos z ní ale spadne. „Utkání jsme nechtěli podcenit a až na zraněného Honzu Krutinu jsme byli v plné sestavě. To nám umožnilo držet obrovské tempo hry a skvělou obranu. Krnov nestíhal, působil odevzdaně a úplně jsme ho převálcovali,“ rekapituloval snadné vítězství trenér Roman Hamrus.

Karvinským hráčům (na snímku Jakub Lepka) se o víkendu dařilo.

Domácí soupeře zasypali skvělými protiútoky a smrští trojek, rotovali vyváženě všechny posty sestavy a některé opory šetřili na neděli. Zvlášť vytěžovaný kapitán Lubomír Oswald, který má v týmu nejvyšší odehranou minutáž. „Ten proti Krnovu odehrál jen jedenáct minut, pak se se mnou podílel na koučinku mladých hráčů z lavičky,“ popsal Hamrus.

Karviná: Týml 19 (5 trojek), Kelar 18 (4 trojky), Šeda 16, Odehnal 12, Landor 9, Lepka 8, Horváth 4, Oswald 4, T. Hamrus 3, Marek 2, Číšecký.

Sokol Karviná – TJ Šumperk 101:54 (45:22)

Pátý Šumperk měl být těžším oříškem k rozlousknutí, ale nebyl. Domácí totiž pokračovali v euforickém výkonu ze sobotního duelu. Šumperk sice disponoval sílou pod košem (čtyři dvoumetroví pivoti, Kresta a Tůma měří dokonce 208 cm), ale atleticky naprosto nestíhal a karvinská nátlaková hra na ně platila. „Náš přechod do protiútoku byl perfektní, soupeř zřejmě pod vlivem již jistého postupu do play off nekousal, jak jsme zvyklí,“ uznal Hamrus.

Nakonec se domácí dočkali i stovky a oplatili soupeři šestnáctibodovou porážku z podzimu. „Cíl jsme splnili, zkusíme ještě zabojovat o třetí místo a výhodnější pozici pro play off, ale už se v zásadě můžeme připravovat na vrchol sezony,“ pochvaloval si trenér Hamrus.

Karviná: Lepka 18, Odehnal 16, T. Hamrus 15, Oswald 14 (4 trojky), Šeda 14, Číšecký 10, Horváth 7, Marek 3, Landor 2, Týml 2. Trenéři: R. Hamrus a Sodomka.