V zákulisí se však šušká o tom, že by klub chtěl zaútočit na postup do první ligy, což by při desetiletém působení karvinského Sokola ve druhé lize byla zajímavá tečka za tímto jubileem. „Kdybychom mohli míchat kartami při postupu do první ligy, byli bychom rádi, ale tam bude záležet i na štěstí,“ uznává předseda Sokola v Karviné Roman Hamrus.

Letošní koronavirus hráčům tyto plány znemožnil, to však byl jejich konkurentem i ostravský tým VŠB, podle informací Deníku však už škola nechce na tak vysokou soutěž finančně přispívat, což znamená, že VŠB se rozpadlo.

Karvinský klub nelenil, obratem z něj získal zkušeného levorukého Ondřeje Šika, dvoumetrového dlouholetého extraligového hráče, se kterým přichází i osobnost VŠB Miroslav Pacut, skvělý dirigent sestavy a několikanásobný nejlepší střelec soutěže, který už v Karviné před časem působil.

Kdo dál by měl v týmu působit? Tak předně opory posledních deset let, kapitán Lubomír Oswald (191 cm), největší lídr týmu, a jeho nerozlučný parťák Tomáš Hamrus (191 cm), jehož loni vyřadilo z větší akce zranění kolena, ale už je v pořádku. Pod košem jsou to Richard Marek (203 cm), Jakub Zikl (202), Jakub Lepka (195 cm), Jan Krutina (187 cm), dále Artur Wojnarowsky (196 cm), kterému bylo prodlouženo hostování z Hladnova a Tomáš Kovalčík (193 cm), jeho kolega z Hladnova, který si v listopadu utrhl Achillovu šlachu, ale už také trénuje.

Dalšími již stabilními oporami jsou Jan Horváth (186 cm), Jan Landor (189 cm) a Jaroslav Odehnal (188 cm), všechny klub udržel, a navíc posílil o Matouše Brůnu, devatenáctiletého dynamického hráče, který bude hostovat z prvoligového Snakesu Ostrava.

Trenéři Roman Hamrus a Petr Sodomka počítají znovu se zařazením juniorů Daniela Tomka, Dominika Tomka, Adama Ježe a Davida Paluva.

„Nevím, nechci to zakřiknout, ale asi to bude nejsilnější tým v historii našeho klubu. Jen doufám, že se všem vyhnou zranění. Příprava bude náročná, ale šíře našeho kádru nám umožní hrát i mnoho utkání po sobě a co se týká sezony, snad nebudeme muset řešit to, zda jeden hráč musí v den zápasu do práce či má někdo drobné zdravotní problémy, se kterými musí hrát,“ vyjádřil přesvědčení Roman Hamrus.

Předběžný plán přípravných utkání:

14. 8. – Žilina venku (Slovensko)

28. 8. – Tarnowskie Góry venku (Polsko)

29. 8. – Pohár Rektora (turnaj v Olomouci)

3. 9. (8. 9.) – Nový Jičín venku

4. 9. – Basket Opava venku

12. 9. – Emil Cup (turnaj v Karviné)