„Další dvě výhry jsou samozřejmě velmi dobré. Ač nebyl náš výkon tak kvalitní jako před dvěma týdny, výhry se počítají. Soupeři totiž nebyli nijak slabí, spíš naopak. Oba jsou na hraně play off, bojují a hrají nadoraz. Bylo těžké potvrdit roli mírného favorita,“ uvažoval hlavní kouč karvinského mužstva Roman Hamrus, který se dere se svými svěřenci vzhůru tabulkou. Sokol je už šestý a pokud zdolá beznadějně poslední Krnov, má elitní osmičku jistou.

„Věřím, že za další dva týdny už snad poprvé v sezoně nastoupíme v té úplně nejsilnější sestavě, jakou jsme schopni postavit,“ přál by si Hamrus, jehož syn Tomáš, jedna z opor týmu, by se měl vrátit po zranění, a naskočit by měl i havířovský odchovanec Kevin Týml z NH Ostrava. „Potěšil mě přístup kapitána Lubomíra Oswalda, který měl jít na plánovanou operaci, ale odložil ji až po sezoně. Chce pomoci, toho si vážím,“ uznal Hamrus.

Sokol Karviná – SK Žabovřesky 86:80 (39:40)

Hrálo se nervózní a těžké utkání, protože oběma týmům jde o hodně. Každé vítězství v boji o play off se počítá. „Žabiny hrály velmi dobře a kousaly až do konce. V naší osobní obraně byly znatelné mezery, odehráli jsme spíš průměrné utkání,“ hodnotil Hamrusův kolega na trenérské lavičce Sokola Petr Sodomka. Skvělý výkon pod košem podal Lepka, v závěru dal důležité body a šestky Oswald.

Karviná: Lepka 18, Oswald 18, Marek 14, Kelar 10, Číšecký 10, Šeda 7, Odehnal 4, Landor 3, Horváth 2, Krutina.

Lubomír Oswald (v bílém) je srdcař. na operaci půjde až po sezoně.Zdroj: Ivo Dudek

Sokol Karviná – Slovan Černá Pole 85:79 (42:31)

Domácí proti silnějšímu z této brněnské dvojičky podali bojovný a dobrý výkon. Soupeř přijel v nejsilnější sestavě se svými prvoligovými pendly z extraligového Brna a prvoligového Nového Jičína Hrabovským a Szarowskim, a třikrát se vrátil do utkání, když smazal třináctibodový náskok Sokola. „Naštěstí ten poslední už nedotáhl. Po trojce Richarda Marka jsme vedli 80:69 a pohlídali si to,“ konstatoval Sodomka. Karvinští trenéři pochválili celý tým, vyzdvihli aktivitu Lepky a trojky Landora.

Karviná: Šeda 20, Lepka 14, Landor 11, Kelar 10, Marek 10, Oswald 8, Číšecký 8,  Horváth 4, Odehnal, Krutina. Trenér: R. Hamrus.