První muž karvinského basketu Roman Hamrus představil dvě nové posily, které by měly ke splnění tohoto cíle přispět. „Ze Snakes Ostrava jsme na hostování získali dvoumetrového pivota Jakuba Zikla, skvělého dynamického hráče. Podobný typ nám loni scházel. Měl by nahradit Kevina Týmla, který u nás loni hostoval,“ prozradil Hamrus.

Mimochodem Týml udělal v kariéře velký pokrok a jeho další basketbalová kariéra jej poslala do extraligového Kolína. „Vzhledem k velmi dobrým vztahům s Kolínem je ale možné, že v budoucnu by se u nás mohl na hostování objevit,“ prozradil Hamrus.

„Druhou posilou je Adam Jež, havířovský odchovanec, který v minulé sezoně působil ve Zlíně. Je věkem ještě junior a bude kapitánem naší ligové devatenáctky, postupně ho však budeme zabudovávat do mužského áčka, protože je to rozehrávač a organizátor hry s velkým potenciálem,“ uvedl Hamrus.

Doplnil, že všechny ostatní opory týmu z poslední sezony by v Karviné měly pokračovat, tedy jak pivoti Marek, Lepka a Šeda, tak Oswald, T. Hamrus, Odehnal, Landor, Horváth, Krutina i Číšecký na perimetru.

V jednání je i střídavý start karvinských bývalých odchovanců a žáků ZŠ Majakovského Dalibora Vlka (momentálně juniorského reprezentanta) a Petra Švestáka (momentálně hráče NH Ostrava), o které však jeví zájem extraligové kluby. „Uvidíme, jak dopadnou další jednání, jejich výkonnost neustále stoupá, a tak by pro jejich budoucí kariéru mohla být druhá liga dospělých dalším postupným krokem, ale ne vše závisí na nás,“ poznamenal předseda klubu.

Kapitán týmu Lubomír Oswald (v zeleném) bude jistě znovu patřit k oporám týmu.Zdroj: Ivo Dudek

Karviná, a pak ještě VŠB Ostrava zůstaly v soutěži po sestupu Hladnova a Krnova jako jediní zástupci Moravskoslezského kraje. Největšími favority by měly být SA IMA Brno (loňské SAM Brno), tradičně silné Valašské Meziříčí a stará známý Žďár nad Sázavou (loni hrál ve skupině B, ale předloni „karvinskou“ skupinu C vyhrál).

„Přípravu začneme koncem srpna v Polsku. V Tarnowskich Górach nás čeká mezinárodní příprava, které se kromě mužů zúčastní i naše devatenáctka,“ informoval Hamrus, sám kouč mužstva.

V sobotu 14. září čeká Karvinské tradiční domácí turnaj Emil Cup (recipročně se jej zúčastní polské Tarnowskie Góry a dva prvoligové týmy Basket Opava a ještě někdo (je v jednání) a pochopitelně domácí Sokol.

Kromě toho se basketbalisté v přípravě poměří ještě se Snakes Ostrava či Novým Jičínem.

Muži B budou hrát SM ligu (severomoravskou ligu), která se rozrostla na 13 týmů, poněvadž loňský vítěz Český Těšín (spíše bývalý polský ligový Mosir Cieszyn, neboť v tomto týmu hraje deset Poláků) na druhou ligu mužů nereflektoval a další dva týmy (Krnov, Hladnov) do této soutěže spadly z druhé ligy. „Tady bude naším cílem nadále dávat prostor opět mladým hráčům v mužské soutěži a ‚obouchávat‘ je pro druhou ligu i ligu U19,“ upřesnil Hamrus.

A konečně ligová soutěž čeká karvinské juniory, kteří navazují na loňskou U17 v kategorii kadetů. Trenérsky povedou chlapce Petr Sodomka mladší a Marek Sochacki. „Marek u nás fungoval už loni, je hodně vytížen v Havířově, ale pro nás hodně vykonal a věříme, že i vykoná mnoho pozitivního v budoucnu nejen u nás,“ pousmál se Roman Hamrus. Prioritou bude pokusit se I. ligu U19 udržet a hrát ji i další rok.