Ve prospěch Karviné zasáhla Olomouc, která na hřištích dvou vedoucích týmů a obou karvinských posledních soupeřů vyhrála a sama se tak dostala do čela, které už asi nepustí. Hanáci vyhráli na půdě KK Valašské Meziříčí i v Novém Jičíně (o bod v prodloužení) a Karviná tak na Nový Jičín ztrácí jen jednu výhru a na Valachy dvě.

BK Žďár nad Sázavou – Sokol Karviná 63:47 (30:21)

Karvinští odjeli k poslednímu výjezdu v oslabené sestavě. Nejprve nastoupili na horké půdě Žďáru, který doma jako jediný tým neprohrál (Karviná jednou s Olomoucí).

Sokolu chyběli Halík, Pacut, Smolka, Kraina i Mosler, což byla hodně citelná ztráta, hlavně u prvních dvou tří hráčů. „Bohužel druholigoví basketbalisté v republice normálně pracují, takže nemají žádné úlevy. Pokud pracují na nepřetržitých pracovních směnách, je to problém," přiznal Němec.

Do týmu se mu aspoň vrátil po zranění podkošový hráč Petr Sodomka, jenž společně s Wislou a Dostálem sváděli tvrdé boje s podkošovými hráči soupeře a zejména s tahounem žďárského týmu Bubákem.

Karviná v okleštěné sestavě střídala osobní obranu s obranou zónovou 2-3, ale nedařila se jí střelba. Ještě po třech čtvrtkách to bylo jen 41:36, ale poslední perioda Karviné nevyšla.

Karviná: Dostál 13, Hamrus 4, Horváth 13, Krutina, Lepka, Oswald 8, Segeďa, Sodomka 2, Wisla 7.

Jiskra Humpolec – Sokol Karviná 67:76 (32:39)

Do týmu se už vrátil Petr Sodomka.

Tým Humpolce trochu spoléhal na to, že Karvinští po porážce ve Žďáru budou působit odevzdaně, to se ale nepotvrdilo. „Já klukům jasně řekl, že včera bylo včera, ať si věří, protože stále můžeme o postup bojovat a oni si to vzali k srdci. Humpolec také bojuje o hodně, a sice o záchranu, ale mančaft šlapal výborně," pochvaloval si trenér Karviné Josef Němec.

Točil všech deset hráčů, protože základní sestava z předešlého dne byla unavená a to se ukázalo jako dobrý tah. „Naštěstí jsme špatnou střeleckou formu nechali ve Žďáru a od začátku do toho pořádně vlítli," smál se.

Po výhře se Sokol dostal na bilanci 14-6 a může se ještě poprat o postup.

Karviná: Dostál 8, Hamrus 16, Horváth 22, Krutina, Lepka, Oswald 22, Segeďa 2, Sodomka 6, Wisla.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.