Sezonu rozjely dvěma výhrami, o víkendu přidaly i třetí, a podlehly teprve silným Pardubicím ve čtvrtém domácím duelu v řadě.

BK Havířov – Sokol Pečky 65:58 (38:26)

Hostujícím hráčkám chyběla v sobotu velezkušená Hrušková, což je bývalá extraligová hráčka, domácí zase postrádaly Kopeckou, která odjela s národním týmem 3x3 reprezentovat na mládežnickou olympiádu do Argentiny. Havířovanky se vypořádaly se svou ztrátou lépe.

„A to ještě Natka Rašková, Busková i Kubíčková byly s Ostravou na evropském poháru v Lotyšsku a přijely teprve v noci na sobotu, takže toho moc nenaspaly,“ přidala perličku trenérka Havířova Iveta Rašková.

Domácí tým začal skvěle a ujal se vedení 15:4. Jeho vstup byl pro vývoj celého utkání rozhodující. Soupeř musel neustále dotahovat. „Pečky mají zkušené družstvo, to šlo proti našim mladým vidět hlavně v podkošovém prostoru, ale holky zahrály výborně především v obraně,“ pochválila Rašková své svěřenkyně za výkon.

Rozhodčí: Giecek, Opletal. Trestné hody: 18/12:22/17. Trojky: 3:3. Fauly: 17:23. Diváci: 38.

Havířov: N. Rašková 11, Paťorková 10, A. Kubíčková 8, Lacinová, Busková 9, Drtilová 9, Káňová 4, Morávková 7, Menšíková 1, Milotová 6.

Havířovanky (v bílém) v duelu s Pardubicemi.

BK Havířov – Studánka Pardubice 63:78 (33:31)

Až Pardubice v nedělním duelu byly nad síly Havířovanek, ale to proto, že v závěru utkání domácím úplně odešla energie. „Asi se nakumulovala únava z náročného programu u našich důležitých hráček,“ připustila trenérka. „Jinak to bylo dlouho vyrovnané, zprvu jsme dotáhly náskok soupeře a v poločase jsme dokonce vedly. Škoda, že jsme nevyužily naší výškové převahy,“ zalitovala.

Za zmínku stojí výkon juniorky Anny Paťorkové, která si připsala svůj první double double v ženské soutěži za 20 bodů a 10 doskoků (pět útočných a pět obranných). Mládežnická reprezentantka už je v hledáčku sousední Ostravy.

Rozhodčí: Opletal, Giecek. Trestné hody: 21/14:18/14. Trojky: 5:4. Fauly: 19:20. Diváci: 46.

Havířov: Paťorková 20, Drtilová 13, Milotová, Menšíková 3, A. Kubíčková 11, N. Rašková, Busková 10, Káňová 4, Morávková 2, Lacinová. Trenérka: I. Rašková.