Nadále drží pozice pro play off, ale ve druhé polovině základní části to budou mít těžší, protože je čeká více venkovních utkání. „Proto bylo potřeba zvládnout výjezd do Olomouce, to se ale nepovedlo,“ smutnila trenérka havířovských hráče Iveta Rašková.

S dosavadním působením děvčat ale může být spokojená. „Holky na trénincích makají, chtějí se neustále zlepšovat, těžko jim něco vyčíst,“ uznává trenérka. Uvědomuje si, že důležité bude pro mladý havířovský celek setrvat v soutěži. „Je strašně vyrovnaná a dolů nechce nikdo. Když jsme v silné sestavě, holky si hodně věří a jsme schopny vyhrát každý zápas. V oslabené sestavě ale míváme problém,“ přiznala Rašková.

UP Olomouc – BK Havířov 76:64 (43:31)

Havířovanky na Hané nezvládly velmi důležité utkání. „I když jsme dokázaly soupeře mírně přeskákat, měly více zisků i méně ztrát, utkání jsme nevyhrály, protože jsme měly špatnou úspěšnost střelby,“ mrzutě hodnotila Rašková hlavní ukazatel prohry.

Oba týmy nastoupily do zápasu v okleštěných sestavách, porážka je pro Havířov nepříjemnou ztrátou. „Velmi často se nám stává, že neproměňujeme z velmi dobře připravených šancí. Potřebujeme se více vyhrát a nabrat potřebné sebevědomí,“ doplnila.

Rozhodčí: Sýkora, Menšík. Trestné hody: 17/11:17/12. Trojky: 7:2. Fauly: 15:17. Diváci: 53.

Havířov: Kuběnová 20, Paťorková 18, Morávková 17 (13 doskoků), Káňová 6, Milotová 3, Menšíková, Drtilová.

BK Havířov – UP Olomouc 83:53 (44:34)

V domácím prostředí a v silnější sestavě neměly Havířovanky problém. „Soupeře jsme jednoznačně přehrály, proto je velká škoda, že u něj jsme to nezvládly,“ konstatovala trenérka.

Výrazný krok k vítězství udělaly její svěřenkyně po poločasové přestávce, když třetí čtvrtinu vyhrály jasně 22:4. Podařilo se jim přibrzdit výborně hrající Lachnitovou, o což se starala hlavně Natálie Rašková s výpomocí ostatních hráček.

„Zisky v obraně jsme zakončovaly rychlým protiútokem, tady nebylo co řešit,“ uznala trenérka. Naděje na první osmičku nadále žije, ale v novém roce bude potřeba uspět i na cizích palubovkách.

Rozhodčí: Konvička, Opletal. Trestné hody: 15/9:13/9. Trojky: 6:4. Fauly: 20:13. Diváci: 32.

Havířov: Paťorková 24 (12 doskoků), Morávková 12, Kopecká 11, Káňová 10, Kuběnová 8, N. Rašková 6 (10 asistencí), Menšíková 6, Milotová 4, Pavlicová 2. Trenérka: I. Rašková.