V první lize budou obhajovat postup do play off, z kádru jim ale zmizely hráčky SBŠ Ostrava, které budou nově pendlovat do vlastního B-týmu ve druhé lize.

„Nedá se nic dělat, budeme to muset nějak přežít. Holky se v minulé sezoně seznámily s úrovní prvoligové soutěže a věřím, že jsou natolik dobré, abychom situaci zvládly a opět zabojovaly o první osmičku,“ věří svému týmu Iveta Rašková, která jej nově povede jako hlavní trenérka místo Ladislava Pavláta.

Havířovský klub letos disponuje nejvyššími soutěžemi ve všech kategoriích mládeže, což už samo o sobě je vysokou známkou kvality, a nejtalentovanější juniorky tak dostanou příležitost i mezi ženami.

Bývalé mládežnické hráčky a reprezentantky se nyní stanou oporami družstva. „Anežka Kopecká, Anča Kubíčková i Natka Rašková však budou i nadále hostovat v Ostravě v nejvyšší extraligové soutěži – ŽBL,“ upřesnila trenérka Rašková.

V týmu pokračují i posily odjinud - Adéla Morávková a Gabriela Busková, základ družstva zůstal z minulé sezony. „Poohlížely jsme se i po okolí, bohužel moc vhodných typů na první ligu jsme nenašly. Problém je i v tom, že spousta hráček kolem osmnácti let v tomto věku s basketem končí a ty, které ne, zase přecházejí na vysoké školy do Olomouce, Brna, anebo rovnou do Prahy,“ přibližuje Rašková fakt, že „sportovní úmrtnost“ hráček bývá při přechodu z kategorie juniorek do kategorie žen nejvyšší.

Havířovanky čeká těžší sezona než byla ta premiérová.

Havířovští diváci mají nicméně příležitost chodit povzbuzovat místní havířovské hráčky a vlastní odchovankyně klubu. Druhá nejvyšší soutěž v republice se ve městě nehraje každý den. Začít mohou už tuto sobotu a neděli, kdy uvidí v akci kvalitní týmy z hlavního města. Nejprve v sobotu od 16 hodin rezervu nejlepšího českého týmu u nás – USK Praha, v neděli od 10 hodin pak pražské Nusle. Obě utkání se hrají ve sportovní hale Žákovská.

Soupiska BK Havířov: Anna Kubíčková, Anežka Kopecká, Natálie Rašková, Michaela Drtilová, Daniela Milotová, Gabriela Busková, Adéla Morávková, Anna Paťorková, Kateřina Káňová, Kristýna Menšíková, Barbora Lacinová, Tereza Kuběnová.