„Obě utkání se dají hodnotit kladně. Zatím ty naše porážky jsou poměrně těsné, což nás opravňuje k mírnému optimismu,“ usmála se trenérka havířovských děvčat Iveta Rašková.

K dispozici měla i Anežku Kopeckou, kterou extraligové Žabovřesky díky dobrým vztahům s klubem uvolnily zpět do Havířova na hostování. „Každá taková hráčka je pro nás přínosem,“ uznala Rašková, která netrpělivě vyhlíží návrat Anny Kubíčkové, která už začala s tréninkem.

Derby Albrechtice - Stonava (ve žlutém) dopadlo smírně.
OBRAZEM: Derby v Albrechticích nerozhodně

Havířovanky v prvním víkendovém utkání porazily dosud neporaženou Aritmu Praha. „V prvním poločase byly holky nervózní a zbrklé, ale bodově nás držela Anička Paťorková, která byla velmi často faulovaná a na čáře trestného hodu téměř neomylná (22/18 – pozn. aut.),“ informovala Rašková.

Talentovaná Paťorková nakonec zaznamenala 36 bodů, k tomu 20 doskoků a táhla tým za důležitou výhrou. „Ve druhém poločase jsme začaly hrát více týmově jak v obraně, tak v útoku. Famózní výkon podala právě Anička, která měla užitečnost na 57 procentech!“ uveda Rašková na konto mladé hráčky, po které po této sezoně (a maturitě) zcela jistě sáhne některý z předních českých klubů.

Pavel Dreksa je opět v sestavě Karviné.
Navrátilec Pavel Dreksa: Mám radost, že jsem přežil ve zdraví

Ve druhém duelu proti mladému týmu USK se první půle vyvíjela podobně jako v sobotu. Havířovanky odehrály s rezervou českého suveréna vyrovnanou partii, problém jim dělala pouze celoplošná obrana běhavého soupeře.

„Holky pod tlakem nedokázaly dobře organizovat hru v útoku. Prohrály jsme, ale mohly jsme i vyhrát. Soupeř byl lepší pouze v úspěšnosti střelby. Kdybychom střílely podobně, mohly jsme uspět. Ale jak říkám, i v tom počtu, v jakém letos budeme hrát, si vedeme dobře a já jsem optimistka. Když budeme každý víkend sbírat aspoň jednu výhru, tak to bude fajn,“ zakončila Iveta Rašková.

VÝSLEDKY

BK Havířov – Aritma Praha 78:73 (34:40)

Rozhodčí: Holubek, Konvička. TH: 28/21:14/11. Trojky: 5:8. Fauly: 16:22. Doskoky: 63:49. Diváci: 25.

Havířov: Paťorková 36 (20 doskoků), Drtilová 13, Morávková 9 (15 doskoků), Menšíková 8, Kuběnová 6, Káňová 6 (14 doskoků), Snopková.

Nejvíce bodů Aritmy: Junková 17, Kuthanová 16, Aulichová 15.

BK Havířov – USK Praha B 74:82 (41:47)

Rozhodčí: Konvička, Holubek. TH: 17/13:12/5. Trojky: 3:7. Fauly: 10:12. Doskoky: 39:39. Diváci: 30.

Havířov: Menšíková 17, Drtilová 14, Káňová 12 (10 doskoků), A. Kopecká 10, Morávková 8, Kuběnová 7, Paťorková 6 (12 doskoků). Trenérka: Rašková.

Nejvíce bodů USK B: Zeithammerová 18, Kůželová a Merhautová po 16.

Těšín podal dobrý výkon a vyhrál. U míče Francisco Nazareno.
Těšín sčítal pozitiva. Rozhodl zájem
Fotbalisté petrovického Interu (v bílém) připravili Hnojníku první porážku v soutěži.
Přehled utkání I.A a I.B třídy