„Vítezství nad týmem první ligy je pozitivní, ale nesmíme jej přeceňovat, mnoho hráčů hostům chybělo, ovšem některé opory chyběly i nám,“ zůstal nohama pevně na zemi karvinský trenér Roman Hamrus, který se musel obejít bez Lepky a Blažka.

Česko - Estonsko, utkání skupiny 3 kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2024 házenkářů, 12. října 2022, Ostrava. Alfred Timmo z Estonska a Denis Harabiš z České republiky.
Extraliga házenkářů má přestávku, karvinský Harabiš střílí góly v reprezentaci

Ještě v minulé sezoně oba soupeři spolu účinkovali ve II. lize, ale BK Opava B vyřadil v jarním semifinále play-off Karvinou a následně postoupil o soutěž výš. „V přípravě oba týmy nastoupily v neúplných sestavách a daly prostor širšímu kádru. Statisticky jsme měli 33 doskoků, 25 asistencí, tři bloky, ale také 20 ztrát a jen čtyři trojky, na rozdíl od osmi hostů. Obrana však byla vcelku dobrá,“ konstatoval kouč karvinských Sokolů.

Baník Ostrava B – Slovácko B 2:0 (13. kolo MSFL, 30. 10. 2022)
Boj o talent Baníku. Střelce loví Třinec, Karviná i Prostějov

Třetí nejvyšší česká basketbalová soutěž mužů se znovu rozjede tento víkend. „Při těžkém výjezdu do Brna a Třebíče uvidíme, nakolik byla příprava užitečná,“ připomenul Roman Hamrus, že Černá Pole jsou v tabulce skupiny C druhá se ztrátou pouhého bodu na Karvinou, která v této sezoně zvítězila ve všech jedenácti odehraných zápasech. Třebíč je se třemi výhrami sedmá.

Basketbalisty Sokola Karviná v dubnovém semifinále play-off druholigové skupiny C zastavil BK Opava B.
Kyjov opět nepřijel. Možná bychom vyhráli o víc, řekl kouč Karviné po kontumaci

Přípravný zápas:

Sokol Karviná (II. liga) -BK Opava B (I. liga) 73:52 (37:21)

Karviná: Brůna 19, Zikl 14, Koloničný 12, Landor 9, Oswald 5, Horváth 5, Hanák 5, Marek 2, Kovalčík 2, Buchtík, Habrda. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Sodomka.