„Rozhodli jsme se dát důvěru osobě s nejvyšší trenérskou kvalifikací, která měla v Sokole za posledních deset let průřezově ve všech kategoriích nejvíce úspěchů. Kolega Šupol si určitě zaslouží dostat šanci jako hlavní kouč," ozřejmil tento tah starosta Sokola a předseda basketbalové Karviné Roman Hamrus.

Po loňské vydařené sezoně bude snahou klubu opět bojovat o play off, ovšem nejprve je nutné se zachránit. „Jsme už předběžně domluvení na spolupráci s extraligovou Novou hutí, která by nám v případném play off pomohla nějakými hráči," přidal zajímavou novinku Hamrus.

Kádr Sokola doznal několika změn. Do béčka pro pracovní a časové důvody odešli Jindřich Wisla a Petr Sodomka, do Prahy za prací zase Daniel Smolka. „Jeho odchod je pro nás značným oslabením. Zatím ani nevíme, jak to bude s Mírou 
Pacutem, který je trenérem ve VŠB Ostrava a je časo-
vě vytížen," přiblížil Hamrus.

Posilami jsou naopak vysoký pivot Dennis Billík 
z Prostějova, Karel Šeda, který se vrací ze studijního pobytu v Německu a někdejší opora juniorky David Číšecký, který se vrací na palubovky stejně jako Šeda po roční pauze.

Na střídavé starty přichází do Karviné David Jílek z UP Olomouc, kam naopak míří na střídavé starty rozehrávač Jan Horváth.

Hlavní osa týmu zůstala zachována, tedy pod košem zkušení pivoti Roman Halík a Michael Dostál, na perimetru Lubomír Oswald, Tomáš Hamrus a právě Jan Horváth. „Dnes už mají všichni bývalí mladí hráči zkušenosti z druhé ligy a měli by být tahouny týmu. Vedle nich budou získávat zkušenosti současní mladíci, kteří prošli naším mládežnickým systémem, jako například Jakub Hubáček, Jan Krutina, Patrik Mosler či Petr Segeďa," představil potencionální talenty Roman 
Hamrus.

Největšími favority soutěže jsou podle karvinských činovníků Žďár nad Sázavou, VŠB Ostrava 
a Šumperk.
Co se týče B-týmu, jeho role připravovat mladé hráče na posun mezi dospělé, se nemění. Trenéry tohoto týmu budou Roman Hamrus a Josef Němec.

O mládežnická družstva se v karvinském Sokole příkladně starají.Zdroj: Ivo Dudek

Také v mládeži se rýsuje spolupráce s NH Ostrava. „Naše největší mládežnické naděje budou hostovat do nejvyšší soutěže v NH. Jde o Tomáše Baara, Dalibora Vlka, Petra Švestáka a Michala Dadáka," upřesnil Hamrus.

Kromě mužských složek, které jsou vrcholem basketbalové pyramidy v Sokole, bude mít Karviná své zastoupení v soutěžích U12 (starší minižáci – přebor), U15 (starší žáci – divize) a U19 (junioři – celostátní liga).

Na karvinských základních školách Majakovského, Školská, U Studny a U Lesa by pak měl klub od nové sezony (tedy od začátku školního roku) realizovat mládežnické přípravky formou pohybových her pro děti ve věku od šesti do osmi let. 
I v tomto směru budou Karvinští využívat pomoci ostravských kolegů.

„S panem Stuchlým z NH Ostrava, velkou personou regionálního basketbalu, jsme už domluveni na užší spolupráci. Nepůjde jen o nás, kooperovat bychom měli i s VŠB Ostrava a sousedním Havířovem. Na tak úzkém prostoru v našem kraji je spolupráce klubů důležitá a my věříme, že bude i pro všechny strany prospěšná," nastínil závěrem Hamrus a za dobře odvedenou práci a obětavost 
u mládežnických složek poděkoval odcházejícímu trenérovi Jiřímu Šajnovi, jehož post zaujme od nové sezony Jiří Janík, který bude u karvinské mládeže působit také coby atletický trenér.