Alespoň tak to po obou zmiňovaných zápasech cítili sami Karvinští. „Hráli jsme v Brně a Žďáru, v obou zápasech jsme měli na výhru, ale teď v nás převládá zhnusení, protože rozhodčí to celé ovlivnili. Podáváme protest, tak jsem zvědav, zdali to k něčemu povede,“ byl po příjezdu do Karviné příšerně naštvaný předseda karvinského klubu Roman Hamrus.

Renocar Brno-Podolí – Sokol Karviná 73:69 (38:34)

Utkání mělo výbornou úroveň, Brňané hráli v nejsilnější sestavě, ale zónová obrana Sokola jim dělala vážné problémy. Marek skvěle doskakoval, Šeda bránil, celý tým bojoval.

Třikrát se hosté vrátili do utkání a stáhli desetibodový náskok soupeře. Euforickým výkonem pak obrátili skóre a zbývala minuta a půl do konce. „Bohužel rozhodčí ze Zlína byli proti. Posuzování kroků, útočných faulů a oboustranných chyb nás v závěru totálně poškodilo,“ neskrýval zklamání Hamrus.

Karviná: Marek 13, T. Hamrus 12, Horváth 12, Šeda 10, Oswald 8, Lepka 7, Landor 6, Svoboda 1, Odehnal, Krutina.

BK Žďár n. S. – Sokol Karviná 74:62 (33:30)

Po Brně byli hosté zhnusení z rozhodčích, ale ve Žďáru to pro ně o moc lepší nebylo. Spíš naopak. „Tušili jsme těžký zápas, protože vedoucí tým soutěže jsme v listopadu doma porazili o deset bodů, takže nám to potřeboval vrátit. Ve Žďáru jsme nikdy nevyhráli, popravdě tam nevyhrává skoro nikdo, teď už víme proč,“ ušklíbl se Hamrus.

Prvotní problém byl však v tom, že během utkání nefungovala elektronická tabule. Nebyl tedy znám přesný stav zápasu, kolik má kdo faulů, kolik vteřin zbývá do konce útoku atd. „Paradoxně před zápasem tabule svítila a po něm také,“ dodal Hamrus.

Karvinští opět příkladně bojovali, poločas byl vyrovnaný. Důležitým okamžikem byla neuznaná trojka Tomáše Hamruse v poslední sekundě poločasu, kdy měl být stav 33:33. „Protože tabule nefungovala, domácí hlasatel hlásil časy do mikrofonu od stolku, jak potřeboval a v závěru prostě nahlásil, že koš padl po čase,“ přibližoval neregulérní podmínky ve Žďáru Hamrus.

Rozhodčí pokyny hlasatele vždy poslechli. „Během zápasu stihl dělat i fanouška a povzbuzovat domácí příznivce od mikrofonu. Za stolkem bylo opravdu veselo a o nestranně vedeném zápise nemůže být vůbec řeč. O opakovaných bonmotech domácího publika na karvinské horníky se nebudu ani šířit,“ mávl rukou Hamrus nad inteligencí domácích příznivců.

Spolupráce stolku a rozhodčích zkrátka běžela naplno a podle hostů obdrželi několik košů po čtyřiadvacetisekundovém limitu na útok. „Frustrace hráčů se stupňovala, mnohdy šlo na place spíš o ragby než basket. Přesto jsme utkání nevypustili, ale vyhrát prostě nešlo,“ mávl rukou Hamrus.

Karviná: Horváth 22, Odehnal 14, Lepka 8, Oswald 7, Marek 5, Krutina 3, Svoboda 3, T.Hamrus, Landor, Šeda. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.