„Bylo to spíš o psychice, hlavně v prvním utkání v Havířově. Do zápasů jsme šli prakticky s nožem na krku, ale povedlo se nám oba vyhrát a jsem rád, že se kluci s psychickým nátlakem vyrovnali," pochvaloval si trenér Karviné Roman Hamrus.

Start Havířov – Sokol Karviná 84:88 (33:57)

Sokol naskočil do utkání bez zraněných Šedy a Stiborka, zato s obrovským odhodláním a nasazením. Domácí Start byl také mírně oslaben, přesto nastoupil se čtyřmi téměř dvoumetrovými pivoty, z čehož dva hráči byli z extraligy - Vlasák a Horkel z BCM Ostrava. „Oba pro nás také byli pod soupeřovým košem obrovskou překážkou," poznamenal Hamrus. Jeho svěřenci drtivě presovali po celém hřišti a nepřipustili hru  pod košem, kde by neměli šanci. Tato taktika slavila úspěch, byť Start mocně finišoval.

Havířov: Kotas 17, Tomek 30, Figel, Vlasák 6, Grossman 7, Žwak 3, Horkel 19, Martinec 2.

Karviná: Morys 25, Uherec 23, Číšecký 21, Hubáček 8, Jílek 5, Šíma 4, Štěpánek 2, Dittrich, Hašek, Sekáč, Orlewski, Koukol.

Sokol Karviná – Start Havířov 93:64 (39:31)

Odveta v Karviné byla podstatně vyrovnanější, než napovídá výsledek. Domácí využili dobrého začátku a vybudovali si desetibodový náskok. Havířov už se na karvinský presink adaptoval a dokázal dostat míče pod koš, kde domácí nebyli schopni hostující pivoty ubránit. Často tak faulovali, k jejich radosti ale Havířované šestky vesele zahazovali.

Individuálně se zaskvěli na domácí straně Stanislav Uherec (triple double a pětkrát smeč do koše) a David Jílek (osm doskoků), za Havířova stabilní dvojka střelců David Tomek a Martin Horkel.

Karviná: Uherec 25, Číšecký 21, Jílek 17, Morys 10, Orlewski 6, Hubáček 4, Šíma 4, Dittrich 2, Sekáč 2, Koukol 2, Štěpánek, Hašek. Trenér: Roman Hamrus.

Havířov: Kotas 8, Tomek 30, Figel, Grossman, Žwak 4, Horkel 22, Martinec. Trenér: Vlastimil Drobčinský.