„Postupem do semifinále jsme si vyrovnali nejlepší výsledek klubu v historii. Již dvakrát jsme do semifinále play off postoupili, ale tam zatím vše končilo. Teď věříme, že to konečná nebude, naším cílem je postoupit do finále, ale víme, že to bude velmi obtížný úkol,“ uvědomuje si úspěšný trenér Sokola a předseda basketbalového klubu Roman Hamrus.

UP Olomouc – Sokol Karviná 75:88 (43:44)

Karvinští zahájili play off na Hané a byl to pro ně těžký duel. Karvinským zůstala na jazyku ještě pachuť porážky z posledního duelu na domácí půdě (jediné v sezoně), kterou utrpěli právě od Olomouce. Měli tedy o motivaci postaráno a soupeři vrátili prohru i s úroky.

Házenkářům Baníku se v prvním čtvrtfinále dařilo a zdolali Kopřivnici.
Vítězný vstup házenkářů, zdolali Kopřivnici i bez Soláka

Soupeř střílel v prvním utkání skvěle za tři body, ale po poločase už se projevila širší rotace hráčů a vyrovnanost na všech postech na straně Slezanů.

„V obraně jsme odehráli kvalitní zápas. Trojky sice hrály jasně ve prospěch Olomouce (12:3), ale jinak šly všechny statistiky za námi. Vyzdvihl bych hlavně 37 doskoků (Koloničný 12, Lepka a Oswald po 7) a 19 zisků v poli,“ pochvaloval si Hamrus.

Karviná: Koloničný 18, Lepka 16, Brůna 14, Oswald 9, Šotlík 9, T. Hamrus 6, Zikl 6, Wojnarowsky 4, Landor 3, Horváth 2, Pacut 1.

Karvinští basketbalisté rozehráli play off skvěle a ukončili sezonu Olomouci.Karvinští basketbalisté rozehráli play off skvěle a ukončili sezonu Olomouci.Zdroj: Ivo Dudek

Sokol Karviná – UP Olomouc 107:78 (57:39)

V domácím prostředí podali Karvinští tradičně výborný výkon. V úvodu několikrát rozebrali obranu Olomouce a Jan Koloničný skvěle zasmečoval, v průběhu utkání hosté postupně fyzicky uvadali a Karvinští do jejich otevřené obrany nasypali 15 trojek (hlavně Tomáš Hamrus a Miroslav Pacut).

„Tady mohu být maximálně spokojen. Z Hané jsme si přivezli třináctibodový náskok, ale na to jsme se neohlíželi a hráli, jako bychom začínali zase od začátku. Střelba z pole za 2 body nám vyšla, měli jsme ji někde na sedmdesáti procentech, šestky na osmdesáti, to jsou výtečná čísla,“ mnul si ruce Hamrus. Za zmínku stojí ještě 33 asistencí a 31 doskoků na domácí straně.

Karviná: T. Hamrus 18 (6 trojek), Lepka 18, Pacut 14 (4 trojky), Koloničný 13, Zikl 9, Oswald 9, Horváth 8, Šotlík 7, Landor 5, Wojnarowsky 4, Brůna 2. Trenéři: R. Hamrus a Sodomka.