Na náročný start v druholigové skupině C, kdy v sobotu 16. září na ZŠ Družba hostí Černá Pole Brno (13.45) a v neděli 17. září Žabovřesky 11.00), se basketbalisté Karviné dobře naladili vítězstvím v domácím turnaji Emil Cup. Porazili v něm dva prvoligové týmy - v semifinále Snakes Ostrava 88:71 a ve finále BK Opava B 79:72.

„Byla to skvělá příprava,“ pochvaloval si karvinský trenér Roman Hamrus turnaj. „V prvním utkání nám pomohli hostující hráči Henzl a Lazecký z Opavy, kteří s námi budou hrát i v sezoně. Ve finále pak hráli proti nám za Opavu,“ prozradil kouč Sokolů s tím, že předcházející příprava byla slabší.

„Hráli jsme těžká utkání s týmy první ligy venku a většinou je prohráli, i když některá těsně. Máme i mnoho zraněných,“ nemůže trenér zatím počítat s Blažkem, Ziklem a řadou dalších opor. „Dvě výhry s týmy první ligy jsou proto před sezonou velké povzbuzení. Sestava se nám stále mění, ale předpokládáme, že se brzy stabilizuje a budeme opět bojovat o čelo druhé ligy a play-off,“ přiblížil Roman Hamrus cíl karvinského týmu.

Čtvrtfinále Poháru OFS Karviná Slovan Havířov - Slavia Orlová 0:4.
Dětmarovice z „okresu“ jedou vítězně i v poháru. Vyřadily Český Těšín z „kraje“

Hráčský kádr se během léta příliš nezměnil. „Naše ambice proto nemůžou být jiné, než hrát na špici a pokud to půjde, úspěšně i play-off. Není asi úplně podstatné vyhrát základní část druhé ligy jako v posledních dvou sezonách, ale mít tým maximálně nakumulovaný a připravený herně i zdravotně na play-off.,“ vysvětlil kouč.

Novou tváří v týmu je dvacetiletý Daniel Tomek, 188 centimetrů vysoký hráč bude v Karviné hostovat z prvoligového Nového Jičína. „Prostředí zná, v minulosti u nás tři roky hrál ligu U19, nyní bude pendlovat mezi první a druhou ligou mužů,“ prozradil Roman Hamrus.

„Kryštof Kavan, Petr Lazecký a Eduard Myšák z BK Opava u nás už hostovali vloni, letos se pravděpodobně zapojí až v průběhu sezony, neboť všichni mají povinnosti ve svém mateřském klubu, kde je čeká kumulace zápasů ve více týmech i věkových kategoriích,“ vysvětlil karvinský kouč.

Zápas 17. kola MSFL MFK Karviná B - Uherský Brod 3:0.
Třetí vítězství! Karvinští mladíci po Hodonínu a Zlínsku přejeli i Uherský Brod

V závěru sezony počítá ještě s dalším posílením Sokolů. „V období ledna až února 2024 by mohli přijít na střídavý start před potenciálním play-off další top hráči, které máme rozjednané, ale jejich jména zatím neuvedu,“ řekl trenér Karviné s tím, že tato praxe je běžná ve všech týmech.

„Náš loňský přemožitel Sokol Pražský měl na soupisce dokonce 28 hráčů a ve finále proti nám postavil nejsilnější možný tým, který během sezony postupně doplňoval a na play-off generoval,“ připomenul Roman Hamrus.

Na novou sezonu se Sokoli připravovali od 7. srpna i s novým kondičním specialistou a atletickým trenérem Ondřejem Sikorou.

Zápas 6. kola divize F MFK Havířov - MFK Vítkovice 2:2.
Drama v Havířově: Čtyři góly, sedm žlutých a čtyři červené karty. Podívejte se

Přípravný turnaj Emil Cup v Karviné:

Semifinále: Sokol Karviná - Snakes Ostrava 88:71 (44:25)

Karviná: Henzl 19, Koloničný 18, Oswald 14, Lepka 11, Lazecký 8, Landor 7, Tomek 6, Hanák 5 , Marek, Duzrczok.

BK Opava B - UP Olomouc 89:52

O 3.místo: Snakes Ostrava - UP Olomouc 115:77

Fnále: Sokol Karviná - BK Opava B 79:72 (34:29)

Karviná: Koloničný 23, Oswald 18, Tomek 16, Lepka 13, Landor 9, Marek, Durczok, Thienel. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Sodomka.

Konečné pořadí turnaje: 1. Sokol Karviná (2. liga), 2. BK Opava B (1. liga), 3. Snakes Ostrava (1. liga), 4. UP Olomouc (2. liga).