„V Havířově si zahrajeme zcela poprvé a zároveň se rozloučíme s českými fanoušky pro letošní rok. Nejlépe samozřejmě vítězstvím,“ prohlásil Ondřej Perušič. Se svým parťákem z pláže v této sezoně vyhráli v Česku už turnaj v Chodově u Karlových Varů. A na květnovém J&T Banka Ostrava Beach nejvyšší světové kategorie Elite 16 v Dolních Vítkovicích se potřetí probili do finále.

J&T Banka Ostrava Beach Pro - slavnostní ceremoniál, 29. května 2022 v Ostravě. Zleva David Schweiner (CZE), Ondřej Perušič (CZE).
OBRAZEM: Potřetí druzí. Sorry, kluci, omluvil se Nor českému páru po finále

„Je nám trochu líto, že Havířov bude náš poslední letošní turnaj v Česku. Chtěli jsme si totiž ještě zahrát na několika akcích, třeba v Praze nebo Jihlavě. Ale nevyšlo to. Buď jsme měli zdravotní problémy nebo svatební povinnosti. Těšíme se ale na havířovské diváky,“ dodal Perurič.

Na havířovském koupališti budou mít oba i další premiéru - oba na písku poprvé nastoupí jako novopečení „ženáči“, Perušič měl svatbu 26. srpna, Schweiner týden po něm.

Tenistka Petra Kvitová při slavnostním otevření své síně slávy 21. července 2022 ve Fulneku.
Kvitová se zasnoubila ve Wimbledonu. „Ano“ řekla svému trenérovi

Největšími soupeři nejvýše nasazené dvojice budou turnajové dvojky Jan Berčík a Tadeáš Trousil, i trojky Leo Williams a Robert Kufa. Finále je na programu v neděli od 13.45 hodin.

Pro Perušiče se Schweinerem to bude zároveň skvělá příprava na další světový turnaj Elite 16 na přelomu září a října v Paříži. „To by mohla být možná naše poslední letošní akce. Uvidíme ale ještě podle našeho zdravotního stavu nebo výsledku,“ poznamenal Schweiner.

Volejbalisté VK Ostrava se připravují na nadcházející sezonu v extralize.
Změny pod ostravskou sítí: odešly tři opory, nahrávače získal klub z Polska

Letní pohár města Havířova je součástí tour asociace beachvolejbalu, která je pod záštitou hlavního partnera skupiny ČEZ. Představí se v ní také ženy, nejvýše nasazeným párem je Andrea Lorenzová a Valentýna Hynková z BŠ Praha.