„V minulé sezoně jsme se zúčastnily zimního okruhu Circuito de Invierno de Vóley Playa de la FVBCV. Po pěti odehraných turnajích se nám povedlo ho vyhrát,“ podělila se o skvělou zprávu, která odstartovala její zahraniční kariéru. Měly velkou konkurenci, v zimním okruhu startovalo osmdesát dvojic. „Po tomto úspěchu jsme se s Julií dohodly, že spolu budeme hrát dál, a tak se účastníme turnajů po celém Španělsku,“ prozradila.

Brazilská blokařka Thamiere Mello je novou posilou volejbalistek TJ Sokol Frýdek-Místek.
Češka, Ukrajinka i Brazilka. Podívejte se, volejbalistky Frýdku-Místku posilují

Byla to skvělá volba, k prvenství v Circuito de Invierno de Vóley Playa de la FVBCV brzy přidaly další cenné triumfy. „Jsem neskutečně vděčná a vážím si každého turnaje, kterého se společně s Julii účastníme, sedly jsme si nejen na hřišti. Je to zatím moje nejlepší beachvolejbalová parťačka, jakou jsem kdy měla a sdílíme spolu i náš osobní život jako dobré kamarádky,“ pochvaluje si Makovcová současnou spoluhráčku po všech stránkách.

J&T Banka Ostrava Beach Pro, utkání o 3. místo: 1 Anouk Vergé-Dépré (SUI), 2 Joana Heidrich (SUI) - 1 Tanja Hüberli (SUI), 2 Nina Brunner (SUI), 29. května 2022 v Ostravě.
Potlesk pro turnaj na pláži: Neskutečná atmosféra. To umí jen ostravské publikum

To, že si spolu rozumí, se projevuje na kurtu, na turnajích Vichy Catalan Volei Tour v okolí Barcelony s nejvyšší úrovní plážového volejbalu obsadily 2. místo. „Po prvním prohraném zápase ve skupině proti páru Helena Orejas a Garcia, jsme měly už jen jeden život. Poté se nám podařilo porazit páry Fernandez - Campo a Kadri Puri - Aparicio, které pravidelně jezdí světovky, Biosca - Cardona a Orejas - Garcia. Po vítězstvích nad nimi se nám povedlo dostat do finále, kde jsme ale prohrály v tie-breiku s Bisbe a Guidarelli,“ popsala Marie Makovcová další úspěšný turnaj, jehož finále vysílala v přímém přenosu španělská televize.

V minulé sezoně volejbalistky TJ Ostrava zažily v Challenge Cupu i bouřlivou atmosféru v hale řeckého Panathinaikosu Atény, který je vyřadil 0:2 na zápasy.
Srbsko nebo Rumunsko? Ostravské volejbalistky čekají na soupeřky v poháru

Stejnou soutěž, která se jmenuje Pro Mediterranean Beach Volley a v provincii Valencie, česko-španělská dvojice už dvakrát vyhrála. „Ve finále jsme se vždy utkaly s párem Khilko a Nagi,“ doplnila Marie Makovcová.

Volejbalisté VK Ostrava se připravují na nadcházející sezonu v extralize.
Změny pod ostravskou sítí: odešly tři opory, nahrávače získal klub z Polska

„Nejvyšší soutěž, kterou je ve Španělsku možné hrát, je Madison Beach Volley Tour,“ vysvětlila s tím, že v něm na turnaji v Madridu obsadily 9. místo. „Tohoto turnaje se účastní páry z celé Evropy a do hlavní soutěže se z nich dostane jen nejlepších šestnáct. Deváté místo bylo docela uspokojivé, ale obě jsme cítily, že jsme mohly předvést něco víc,“ přiznala po klání v Madridu.

Zápas 2. kola fotbalové divize F MFK Karviná B - Polanka n. O. 2:2.
V souboji s Polankou se strhla řežba, divizní rezerva Karviné z ní vytěžila bod

Dalším místním okruhem, v němž nově vzniklý pár startuje, je SVAT. „V Tarragoně jsme vyhrály, ve finále jsme porazily juniorskou španělskou selekci. A ve druhém SVAT tour jsme obsadily 3. místo, když jsme v zápase o bronz porazily dvojici Bouza - Aparicio,“ dodala hráčka Beach Volleyball Karviná.