Nadšenci plážového volejbalu, zjevně povzbuzeni úspěchem českých reprezentantek Kristýny Kolocové a Markéty Slukové na nedávno skončené olympiádě v Londýně, nedbali o víkendu nic ani na nepříznivé počasí a sešli se na letním koupališti v Karviné k odehrání 7. ročníku tradiční regionální akce pod názvem Radegast Open.

Karvinský podnik kromě tradičních hráčů z Karviné, Ostravy a nejbližšího okolí navštívili i volejbalisté a volejbalistky z Opavy, Frýdku-Místku, Kroměříže či dokonce Polska.

Turnaj nakonec ovládli příslušníci Beach Volleyballu Karviná. Finálový souboj obstarali domácí Stanislav Koupil s Pavlem Barišem, kteří se dali dohromady teprve od letošní sezony, a ostravská dvojice Petr Nečas – Vladimír Brus, který nahradil stabilního Nečasova parťáka Filipa Kramára.

Zápas byl velmi napínavý a o jeho vítězi musela rozhodnout až zkrácená sada. A i ta se prodlužovala. Hráči BVK v ní vyhráli 17:15 a stali se celkovými vítězi.

Mezi ženami prokázaly nejvíce umu opavské hráčky Klára Zamykalová a Markéta Krotká, startující od nové sezony už v barvách Beach Volleyballu Karviná. Z něj ostatně pochází všichni „medailisté", protože druhou i třetí pozici obsadily rovněž domácí hráčky, a sice sehraná dvojice vystupující obvykle pod názvem Růžovky – Pavlína Staníková, Radka Trulíková a další stálice Eliška Kasáková s Hanou Kučerovou.

VÝSLEDKY
Finále muži: Bariš, Koupil (BVK) – Nečas, Brus (Ostrava) 2:1 (16, -15, 15)
O 3. místo muži: Hurta, Mihula (BVK) – Lotter, Russina (Karviná) 2:1 (-16, 18, 12)
Ženy: 1. Zamykalová, Krotká, 2. Staníková, Trulíková, Kasáková, Kučerová (všechny BVK).


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#