Nejprve s parťačkou Martinou Maixnerovou vybojovaly slušné 9. místo na MS věkové kategorie do 21 let v Thajsku. Po zápasech ve skupině, kde porazily Houghtonovou a Sadlierovou z Nového Zélandu 2:0, Polettiovou a Lauraovou z Paraguaye 2:1 a prohrály jen s Allccaovou a Mendozovou z Peru 1:2, se kvalifikovaly do vyřazovacích bojů.

V boji mezi nejlepších šestnáct týmů světa porazila česká děvčata domácí thajskou dvojici Pawarun – Saranya 2:0, v další cestě jim ale vystavily stopku Rusky Bočarova a Voronina, které vyhrály 2:0 a nakonec skončily druhé.

„Karin s Martinou spolu trénovaly pouze týden, neboť každá hraje v sezoně s jinou spoluhráčkou, navíc se musely vypořádat s místním klimatem, který byl pro všechny Evropanky náročný, nicméně výsledek je velmi dobrý. Navíc Karin může toto mistrovství světa hrát ještě za dva roky,“ informoval Ivo Žolnerčík, otec Karin. Po celou dobu koučoval českou dvojici Michal Provazník, který je trenérem Karin.

close Karin Žolnerčíková má za sebou další letní turnaje. info Zdroj: BV Karviná zoom_in Po MS vyrazila Karin Žolnerčíková s Klárou Faltínovou a trenérem Michalem Provazníkem na beachvolejbalový turnaj středoevropských zemí MEVZA 2019 do slovinského Mokronogu.

Děvčata ve skupině porazila Chorvatky Radanovičovou a Vrbancovou 2:1, pozdější vítězky turnaje, pak prohrála se slovinskou dvojicí Kotnik – Jančar 1:2 a druhé místo ve skupině pro ně znamenalo hrát v boji o nejlepší osmičku s favoritkami turnaje, kyperským sehraným duem Konstantinou – Angelopoulou. Výsledkem byla těsná porážka 0:2 (20:22, 19:21).

Koncem srpna se pak Karin Žolnerčíková představí na MČR žen v Brně.