V Praze-Záběhlicích proběhl nominační turnaj juniorek v beachvolejbale dvojic. Do známého areálu Hamr se sjely po ukončení sezony v šestkovém volejbale čtyři nejlepší páry z celé republiky včetně Karin Žolnerčíkové z BV Karviná, která letos odehrála sezonu mezi ženami TJ Ostrava. Ty skončily v extralize třetí.

Karin na základě svých dobrých výkonů v extralize řešila, zdali nepřijmout pozvánku na soustředění reprezentačního týmu žen ČR před Evropskou ligou, ale nakonec zvítězil beach, takže se svou parťačkou Šarlotou Svobodovou vyrazily po trénincích s Michalem Provazníkem směr Praha.

Karin s Šarlotou nejprve vyhrály 2:0 nad párem Kinclová – Kinská, poté porazily juniorské jedničky Svozilovou s Tezzele rovněž 2:0 a nakonec vyhrály i nad párem Honzovičová – Šulcová 2:1.

Jako vítězky nominačního turnaje získaly právo reprezentovat Česko na kvalifikačním turnaji šestnácti nejlepších týmů Evropy v rakouském Badenu. Ten startuje v Dolním Rakousku už zítra.

„Pět nejlepších týmů Evropy pojede na Letní olympijské hry mládeže do Buenos Aires. Držíme holkám palce, protože podívat se na takovou akci by byl velký úspěch,“ uznal předseda BV Karviná Otakar Kotyza.