„Je to pro nás přijatelné řešení," ozřejmil šéftrenér Baníku a donedávna i kouč juniorky Jaroslav Hudeček, hlavní trenér karvinského A-mužstva.

Baník s podobnou myšlenkou koketoval už loni. „Bohužel trend posledních let je takový, že nám hráči po přechodu ze staršího dorostu spíš končí, než pokračují 
v mužské házené. Hráčů je málo a kvůli pěti lidem nemá cenu první ligu držet. Ostatně z podobných důvodů odhlásila své béčko z první ligy i pražská Dukla," poznamenal Hudeček.

Oba kluby si celkem logicky vyhodnotily, že přínosnější pro ně bude hráče poslat na hostování do blízkých okolních klubů, čímž se ušetří nemalé finanční prostředky. „U nás půjde o částku přesahující tři sta tisíc. Nejvýraznější položkou je samozřejmě cestování," doplnil Jaroslav Hude
ček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.