Domácí vyhráli i přesto, že jim scházelo několik zraněných a nemocných hráčů. Cílem bylo na soupeře vletět a nedovolit mu pomalou hru, kde by se zkušeným a robustním hráčům Labradoru snáz prosazovalo.

„Proto jsme začali od první minuty hrát po celém hřišti zónový presink 2-2-1 nebo 1-1-3, čímž jsme dostali soupeře pod tlak. K tomu dal Karel Šeda v prvních dvou minutách tři trojky a přidali se i ostatní," usmíval se trenér karvinského béčka Roman Hamrus.

Poločas byl tedy 45:19 a v zásadě nebylo co řešit. Pohledná byla i smeč Jaroslava Odehnala, kterou dal hostům najevo, kdo že to bude na palubovce pánem.

Druhý poločas už byl vyrovnanější. Ve třetí čtvrtině hráli domácí spolehlivě v obraně a náskok mírně navyšovali (61:28), v závěru pak příliš experimentovali v útoku, takže Ostravané korigovali.

„Nicméně hodnotím utkání kladně. Celou dobu jsme určovali rytmus hry my a soupeř nás pod žádný tlak nedostal. Skvěle zahráli Odehnal, Segeďa a Šeda, ale i zbytek týmu zaslouží pochvalu za výkon. Jediná škoda je zranění Romana Haška, kterému prošlápli koleno," zalitoval Hamrus dalšího nepříjemného zranění.

Sokol Karviná B – Labrador Ostrava 81:53 (45:19)

Karviná B: Odehnal 27, Šeda 19 (3 trojky), Číšecký 15, Segeďa 6, Skopal 5, Betík 4, Franek 3, Wisla 2, Hašek. Trenér: R. Hamrus.