Osmikilometrová trať mezi Třincem a Českým Těšínem se běžela letos potřetí a výtěžek z běhu činil 50 tisíc korun, které putují na podporu českotěšínského střediska Lydie Slezské diakonie.

Středisko Lydie poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením. Získané prostředky využije na nákup fyzioterapeutického lehátka určeného pro rehabilitaci a dále zakoupení didaktických pomůcek a literatury pro každodenní péči o děti s poruchami autistického spektra.

Běžecký závod ovládla sourozenecká dvojice Adam Gaura, který doběhl s časem 28 minut a 42 sekund, a Barbara Gaurová, jež jako nejrychlejší žena dokončila závod v časem 39 minut a 6 sekund.

Oba vítězové si kromě diplomu a dárkového koše odnesli hlavní cenu - voucher na víkendové zapůjčení automobilu s plnou nádrží, jenž věnovala společnost Autobond Group.

Charitativního závodu, který se běžel od Nemocnice Podlesí v Třinci do českotěšínského parku Adama Sikory, se i letos zúčastnily mnohé zajímavé osobnosti -  juniorský mistr Evropy v moderním pětiboji Marek Grycz, hokejisté HC Oceláři Třinec Erik Hrňa a Marian Adámek či paralympijský reprezentant v cyklistice Ivo Koblasa.

Těšínskou osmičku běžela také skupinka pracovníků Třineckých železáren pod vedením Marka Bilka, který i přes své obtíže a onemocnění Parkinsonovou chorobou 8,4 kilometrů dlouhou trasu úspěšně zdolal.