„Byly to čtyři dny tvrdého výkonu od každého závodníka, každý musel běžet vždy na plný výkon," shrnul Jiří Kruliš (MK Seitl Ostrava), jenž přitom neobvyklý víceboj absolvoval zcela neplánovaně.

„Do Hranic jsem jel s Havířováky proto, abych pouze nafotil pár fotek a napsal o tom pár řádků. Jaké bylo mé překvapení, když mne Ivana Zbořilová přivezla na stadion SK Hranice a po nafocení úvodní fotky všech účastníků i uvítací delegace mi s celou běžeckou skupinou oznámila, že se uvolnilo jedno závodní místo, takže když už si vezu s sebou věci na běh, mohl bych do toho jít i jako aktivní běžec," usmál se Jiří Kruliš.

Jak dodal, v tu chvíli se cítil jako netrénovaný kůň na dostihu Velká pardubická. „Risknul jsem to a řekl si: Co tě nezabije, to tě posílí," líčil běžec z Havířova, jenž nakonec nasbíral 1759 bodů a ve své kategorii skončil na solidní páté příčce, když v absolutním pořadí mu patřilo 61. místo.

Celkem bylo na startu 109 borců z České republiky, ale i ze Slovenska, Německa, Francie, Švýcarska, Nizozemska a Etiopie. Zmíněná Ivana Zbořilová (BK SAK Karviná) nasbírala během čtyřdenního klání 5519 bodů, díky čemuž ve své kategorii obsadila vynikající druhé místo.

„Ivanka udělala v běhu po své mateřské velký pokrok v rychlosti. Na delších tratích pěkně proháněla i chlapy," poznamenal Jiří Kruliš. Namátkou – 1000 metrů zaběhla Zbořilová za 3:41,81 minuty (582 bodů), 3000 metrů za 12:19,75 min. (631 bodů) a 10 kilometrů zvládla za 44:24,26 minuty, což jí vyneslo 678 bodů.

Martin Bušek ukázal své silné stránky zejména na tratích 800 metrů (2:24,60 minuty) a 1500 metrů (5:00,45 minuty). Také on mezi svými vrstevníky obsadil výborné druhé místo, a to díky součtu 5110 bodů. „Havířov stále disponuje vynikajícími běžci, kteří reprezentují město i na mezinárodní úrovni," poznamenal k Buškově výkonu Jiří Kruliš.

Neztratili se ani další havířovští závodníci. Henrich Krejzl nasbíral 4185 bodů a Věra Krejzlová 2612 bodů. Ve svých kategoriích obsadili šesté, respektive třetí místo.

„Vyplavení adrenalinu, počasí a kulturní vložky od pořadatelů, to bylo to nejlepší, co jste v Hranicích mohli se zahraničními závodníky po celé čtyři dny zažít. O nová přátelství nebyla nouze. Všichni odjížděli spokojeni a pořadatelům je třeba poděkovat za pěkné uspořádání mezinárodních závodů," hodnotil povedenou akci Jiří Kruliš.