V mistrovské soutěži ukořistil cenný bod na palubovce Holešova a v průběhu týdne se navíc dohodl s bývalým hráčem Radkem Kružíkem na spolupráci.

„Radek po vleklých zdravotních problémech ukončil svou profesionální kariéru, ale po dvouleté odmlce a doléčení se rozhodl, že házenou ještě zkusí. Už se zapojil do tréninkového cyklu a pomaličku zkouší, co mu zdravotní stav dovolí. My pevně věříme, že se brzy zapojí i do zápasového procesu a bude našemu týmu oporou," komentoval Kružíkův příchod manažer MHK Karviná Marian Zielina.

To už měli hráči MHK v kapse bod z horké holešovské půdy. Karvinští borci se postavili týmu, na jehož palubovce se horko těžko boduje. Jména jako Plšek, Hradil, v minulosti třeba Luňák, Titkov znamenají házenkářskou kvalitu a jsou velkým strašákem pro většinu hostujících celků.

Radek Kružík posílí tým MHK.

Navíc Karvinští odjeli k utkání v okleštěné sestavě, v pouhých osmi hráčích do pole, zato hned se třemi gólmany. „Někteří kluci jsou zranění, jiní měli pracovní povinnosti," vysvětloval Zielina, který se tentokrát dostal i na hřiště.

Již od prvních minut bylo jasné, že to nebude jednoduchý zápas. Domácí měli navrch, stále si udržovali vedení a zápas bolel. Hráči MHK však příkladně bojovali. Zprvu je držel nad vodou nestárnoucí Wojcik v bráně, když se mu přestalo dařit, naskočil do brány Pala a zase se dařilo jemu. Karvinští mohli dát více branek, ale zahazovali jasné tutovky.

Druhý poločas byl nahoru dolů. V obraně hodně pomohl třetí gólman Tabara, který nastoupil do pole. Zvolená taktika udržet nebezpečného Hradila mimo balon osobní obranou se začala vyplácet. Hosté začali náskok stahovat a pár sekund před koncem dokonce o gól vedli. Domácím se ale v poslední sekundě podařilo srovnat. Možná i zásluhou časoměřičů, kteří při peripetiích s časomírou nějakou tu vteřinku ušetřili…

„Velký boj, málem vydřené vítězství, ale nakonec jen bod. I tak je potřeba hráčům poděkovat za předvedený výkon," rekapituloval vstup do soutěže Zielina.

TJ Holešov – MHK Karviná 28:28 (17:15)

MHK: Tabara, Wojcik – Pomahač 8/1, Klima, Pala, Zielina, Jaščenko 3, Borový 2, Kawulok 6, Diviš 7/1, Seriš 2.