Starší dorostenci HCB Karviná nestačili na Kopřivnici, ale mladší vyhráli nad Velkou Bystřicí. V tabulce jsou starší na osmém místě, mladší na pěkném třetím místě.

I. liga starších dorostenců: Baník Karviná – KH Kopřivnice 28:33 (12:18)

V prvním poločase byli hosté herně lepší, dobře kombinovali a také se jim dařila střelba. Po změně stran se domácí zlepšili a vyhráli poločas o jednu branku. Za domácí nastoupilo pět hráčů z mladšího dorostu. K nejlepším patřili David Růža a Alexandr Zamarski, kteří dohromady zaznamenali jedenadvacet branek!

Karviná: Buzek, Újezdský, Pavlín – Široký 2, Krawczuk, Pinkas 2, Růža 10, Bandy, Podhrázký 2, Zamarski 11/3, Ciborán, Igenyes, Sekáč 1, Bílek. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: Baník Karviná – Sokol Velká Bystřice 33:27 (14:16)

V průběhu týdne soutěžní komise ČSH kontumovala neodehraný zápas v Liberci na 10:0 pro Karvinou, protože před týdnem se Liberečtí ve své hale nesešli v dostatečném počtu k utkání.

Proti Velké Bystřici si už mladší dorostenci zahráli, ale dlouho se jim nedařila střelba a také vázla kombinace. To se zlepšilo po změně stran. Jako tradičně patřil k nejlepším karvinský Rumian, který zaznamenal deset gólů.

„V prvním poločase nás hosté přehrávali hrou jeden na jednoho,“ všiml si trenér Baníku Jaroslav Hudeček. „V tom druhém nám vzrostla střelecká úspěšnost na 63 procent a také brankář Újezdský nás držel svými zákroky. Měl úspěšnost 48 procent,“ přidal statistické okénko.

Karviná: Újezdský, Kožušník – Široký 3, Pinkas 4, Krawczuk 2, Rumian 10/3, Bláha 2, Ciborán 4, Podhrázký 1, Sekáč 3, Chochrun 4, Kubica, Kašpar, Dráb. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák