Po letech se prestižní taneční šampionát konal jinde než ve středních Čechách. „Kdyby s námi do toho nešlo město Bohumín, jeho kulturní agentura K3 a Moravskoslezský kraj, těžko bychom byli schopni takovou akci sami produkovat," řekla Barbora Guzdková ze spolku Tanec, sport a pohyb.

„Spousta tanečníků musela dorazit z Čech a ne všem se zprvu chtělo. Odměnou pro nás však byla závěrečná zpětná vazba od šéfů klubů i tanečníků ze vzdálenějších míst. Ti se shodli, že pokud to bude možné, tak se do Bohumína vypraví rádi znovu a ještě v početnějších výpravách," dodala.

Mistrovství České republiky v disciplínách ART se v hale Bospor v Bohumíně.

Čím šampionát jeho účastníky okouzlil? Skvěle klapající organizací i místem konání. „Možnosti areálu Bospor tanečníkům doslova vyrazily dech. Nikde nebylo zvykem, že by mistrovstvím takhle žilo i celé město, a tak účastníci náležitě kvitovali, že mohli využívat třeba i slevy v rámci dalších sportovišť Bosporu a řady podniků v Bohumíně. Hodně chvály jsem slyšela na catering, venkovní grilování a pestrou nabídku jídla i nápojů. Navíc nám přálo i počasí," uvedla Barbora Guzdková.

Kvalitní taneční výkony ve stylech show dance, jazz, modern, balet a belly dance měly základ i v tom, že bohumínští organizátoři nechali vyrobit originální sady medalií. „Mohly se směle srovnat s těmi z mistrovství světa. Tanečníci i kluby si pak pochvalovali také úroveň cen, v sázce byly třeba iPody, tablety nebo samostatné reprobedny. Chtěli jsme se prostě víc odlišit od našich předchůdců," doplnil šéf organizačního výboru Jiří Pavlík ze spolupracující společnosti Dance-Sport-Marketing.

Mistrovství České republiky v disciplínách ART se v hale Bospor v Bohumíně.

Dojem umocnila také Česká televize, která ze šampionátu připravovala reportáž do pořadu Sport v regionech. „Cílem bylo, abychom v Bohumíně nachystali úplně jiný šampionát, než na jaký bývali tanečníci v minulosti zvyklí. Snažíme se v tanečním sportu totiž nastavit zcela odlišné klima, i proto jsme moc hrdí na podporu ministerstva zdravotnictví. Asi to teď nezní moc skromně, ale já jsem prostě přesvědčen, že se nám to tímhle mistrovstvím povedlo," prohlásil Jiří Pavlík a nedokázal ani slovy vyjádřit poděkování čtyřicítce dobrovolníků, kteří akci v Bohumíně pomáhali uskutečnit.

Skvěle se dařilo i domácímu souboru Radost&Impuls, který šampionát doslova ovládl.„Získali jsme celkem devětačtyřicet medailí a z toho devatenáct zlatých. To je doslova šok. Asi nejvíce nám pak šlo o triumf v show dance juniorských formací, přesto jsme absolutně nečekali, že naši labutí parodii hned všech sedm porotoců, včetně cizinců z Norska, Polska i Slovenska, dá na první místo," shrnula obrovské úspěchy organizační vedoucí bohumínského souboru Petra Kolibačová.

Nejpilnější sběratelkou cenných kovů byla bohumínská juniorka Jana Tomaštíková, která získala 6 zlatých, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. V počtu mistrovských titulů ji ještě i přesto „trumfla" její starší kamarádka ze souboru Radost&Impuls Barbora Porembská. Ta brala 8 zlatých a dvě stříbra! „Považuji to všechno za úspěch celého kolektivu tanečníků, jejich rodičů, trenérů, organizačních pracovníků i přátel. Doma jsme tančili srdcem a porota to ocenila," uzavřela umělecká vedoucí bohumínského souboru Lenka Krčová.

Pořadí medailí: 1. Radost & Impuls Bohumín 49, 2. Emotion Praha 21, 3. Mirákl Sokolov 15.

Pořadí zisku titulů: 1. Radost & Impuls Bohumín 19, 2. Mirákl Sokolov 9, 3. Emotion Praha 8.