Nastoupili bez disciplinárně potrestaného Michala Brůny a nezbývalo jim, než si s tím poradit.

„Samozřejmě, příprava na tento zápas proběhla s tím, že nebude hrát Michal a bylo to na dalších hráčích kádru. Od toho tam ale jsou. Já myslím, že něco podobného se dá v průběhu sezony čekat. Prostě přijdou tresty nebo zranění a je třeba se s tím vypořádat. Ano, Michal je náš stěžejní hráč, ale dneska si s tím kluci v útoku poradili a dokázali jsme ho nahradit. V některých chvílích sice šlo vidět, že nám schází, ale jinak to bylo dobré. Musím je pochválit,“ uznal trenér Baníku Marek Michalisko.

Utkání se hrálo ve vlnách. Baníkovci vedli, Lovosice se dotáhly, domácí opět odskočili, Severočeši se znovu dotáhli a v poslední čtvrthodině se dokonce dostali do vedení.

„Ale to jsme čekali. Lovosice mají opravdu výborný tým, hodně zkušený, vždyť hrají play off a o medaile několik let v řadě. Jejich kostra je velmi silná, ať už vezmete Motla, Boučka, Klimta. Dneska hrál výborně i Franc, měl na pivotu skvělé momenty. Věděli jsme, že to bude náročné a potvrdilo se to. V play off už hrajete samé náročné zápasy jako tento,“ upozornil Michalisko.

Zmínil také úlohu brankářů. „Na obou stranách byly vidět výborné výkony gólmanů. Lovosicím zachytal Artur (Adamík), nám zase Nemo (Marjanovič). Předvedl famózní zákroky,“ pokračoval Michalisko.

I díky němu a větší invenci v koncovce slavili důležitou vstupní výhru domácí.

Jak Michalisko predikoval, líbivá házená musela v play off ustoupit bojovnějšímu pojetí i tentokrát.

„Takhle to ale asi bude vypadat i dál. Tady se už prostě hraje na výsledek a budou to vydřené výhry. V základní části bývá házená na oko pohlednější, ale myslím, že zápasy vyřazovací části jsou mnohem lepší v té dramatičnosti. A dneska to byl krásný zápas, tvrdý, vyhecovaný, napínavý,“ neskrýval Michalisko emoce.

Utkání Karviná (v černém) - Lovosice.

„Nakonec jsme to urvali silou a jsme štastní, nicméně pořád je to jen první krok. Potřebujeme udělat ještě další dva,“ upozornil závěrem.

Pokračování souboje uvidí diváci v karvinské hale házené již v neděli, kdy se hraje od 10.30 hodin.

Baník Karviná – FCC Lovosice 28:25 (14:12)

Sled: 1:0, 3:2, 7:3, 10:9, 13:12, 16:15, 20:16, 21:21, 23:24, 28:24. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmičky: 5/5:2/0. Vyloučení: 4:5. Diváci: 802. Stav série: 1:0.

Karviná: Marjanovič 1, Mokroš – Zbránek 6, Monczka 10/5, Piatek 3, S. Mlotek 1, Jan Užek 1, Solák 1, Nedoma 4, T. Mlotek, Jiří Užek 1, Plaček, Nantl, Drzyzga, Vaněk, Wozniak.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 7, Klimt 6, Bouček 4.