Na otevřeném poháru Evropy federace IBF v Polsku, kde proběhl jubilejní dvacátý ročník tohoto tradičního závodu, to karvinským zacinkalo hned šestkrát, z toho pětkrát zlatě.

Zářil Denis Filipek, který si přivezl nejcennější medaile ze tří různých disciplín!

Karvinská výprava cestovala do Polska v obsazení jedenácti závodníků, kde nechyběli jak ostřílení kadeti, tak juniorští nováčci.

„Opět jsme soutěžili v tradičních disciplínách, tedy kata, sebeobraně a kickboxu. Vzhledem k naší specializaci jsme si dělali medailové naděje,“ upřesnil Jaroslav Szweda, hlavní instruktor a trenér klubu.

Z nováčků se během svého prvního závodu dobře prezentovala Natálie Boldisová, která obsadila v kata hard solidní 5. místo.

Pavel Sukop se s formou tygra mezi dětmi do 10 let vypracoval dokonce až na výborné třetí místo.

Ostatní nováčci v sestavách se za své výkony rozhodně nemuseli stydět, i když v nabité konkurenci proti vysokým pásům se umístili spíš uprostřed závodního pole.

Karolína Maňasová (v černém) překvapila snad úplně všechny.

Nejlépe se podle předpokladů vedlo ostříleným borcům. Denis Filipek obsadil s formou tygra s přehledem zlato, Michal Válek v disciplíně kata hard s formou draka rovněž a Jan Vlášek jen těsně nepostoupil do semifinále, jinak by z toho byla další medaile.

V disciplíně demonstrace sebeobrany ve dvojici se prosadili v nabité konkurenci Denis Filipek s Dominikem Miczkem. Za technicky i dynamicky skvěle provedenou techniku obrany proti úderu, kopu, škrcení a útoku holí si zaslouženě odvezli další zlato.

Pak už přišel na řadu boj. V kickboxu (semicontact) se z nováčků v dívčí kategorii juniorek prosadila Karolína Maňasová, která ve váhovce do 50 kilogramů porážela své soupeřky precizním načasováním přímých úderů. Vybojovala zlatou medailí a také pohár za nejlepší techniku v disciplíně semicontact dívek. „Tady nezbývá, než smeknout. Karolíně vyšel turnaj parádně,“ uznal Szweda.

V početné konkurenci váhovky do 65 kg se Denis Filipek, Michal Válek, Dominik Miczek i Jan Vlášek neztratili, a prošli hladce základním kolem.

Ovšem přes to semifinálové se už dostal jen Denis Filipek. Ve finále s polským borcem vedl velmi vyrovnaný zápas, který ani po nastaveném kole neurčil vítěze. Následoval boj nervů o první zásah bodovatelnou technikou a Denis prokázal odolnější psychiku a po přesném úderu si domů odvezl další zlatou medaili.

„Denis je náš tradiční sběratel medailí. Opět nezklamal. Je to univerzál, protože někteří borci se specializují třeba jen na formy, nebo naopak jen na boj. Denis se věnuje všemu. Ani nepamatuji, kdy se někomu povedlo získat zlatý hattrick,“ chválil svého svěřence Szweda a poděkoval všem trenérům klubu za perfektní přípravu i statutárnímu městu Karviná za podporu sportovní činnosti. „Chtěl bych ještě pozvat všechny sportovní příznivce na náš druhý ročník turnaje Dragon Cup. Půjde o festival bojových umění a military, kde si milovníci bojových sportů určitě přijdou na své,“ zakončil Jaroslav Szweda.

Akce proběhne v sobotu 26. května od 9.30 hodin na zimním stadionu v Karviné a vstupné na festival, tedy okolí zimního stadionu a do tenisové haly, kde proběhnou rytířské souboje a střelnice, je zdarma.

Vstup na samotný turnaj Dragon Cup je zpoplatněn částkou 100 Kč.