Patrik Velký, jenž startoval ve váze do 48 kilogramů, je věkem ještě kadet, neboť má teprve 14 let. Právo startu mezi devatenáctiletými juniory si vydobyl letos v únoru, kdy dokázal zvítězit na republikovém šampionátu kadetů. A pro karvinský klub vybojoval prestižní double, který před ním dokázal získat jen někdejší velký talent Martin Rončka. Velký ve vyřazovacím souboji nejprve porazil Majzla z Prahy, když po prvním kole prohrával drtivě už o 10 bodů, ale dokázal se sebrat a ztrátu dohnal.

V semifinále si Velký poradil s Kyjovským z Těmic už v úvodním kole r.s.c. Nakonec vyhrál celkem hladce i ve finále. Plzeňského Štádlera zdolal 20:6 na body a stal se juniorským šampionem v této hmotnostní kategorii. „Je jen málo borců, kterým se během jednoho roku podaří získat titul mezi kadety a zároveň juniory,“ poukázal na výjimečnou událost Patrika Velkého jeho trenér Roman Nevrla. Ten vyslal jako dalšího do boje Dalibora Ondrejčíka ve váze do 51 kilogramů. Ondrejčík nejdříve hladce zdolal 21:2 na body Anderleho z Prahy, ale pak prohrál s Perézem z Ústí a do boje o zlato už se nedostal. „Dalibor má bronz, ale semifinále odchodil. Byl to z jeho strany odevzdaný výkon, doufám, že ho to mrzí,“ hodnotil dalšího svého svěřence trenér Nevrla.

A konečně hmotnostní kategorie do 69 kilogramů patřila Tomáši Sojkovi. Ten také coby kadet s právem startu na mistrovství juniorů obstál. Po stříbru z MČR kadetů přidal kov stejné hodnoty i v Moravské Třebové. Tomáš prošel vyřazovákem a v semifinále si vyšlápl na loňského mistra Arnolta z Mostu. V těžkém a tvrdém duelu se nedal a proboxoval se do finále. Tam už ho ale čekal reprezentant Lakomý z Prahy. Sojka absolvoval další tvrdě vedený zápas, soupeř byl však nad jeho síly. Po bitvě prohrál 14:18 na body. „Výkonem se Tomáš určitě neztratil. Taky má double, i když jen stříbrné hodnoty. Jeho čas ještě přijde,“ prorokuje úspěšný trenér Roman Nevrla.