Ve váze do 39 kg nezklamal teprve desetiletý Denis Porubský, havířovská „mlátička". Když mu trenér Kubíček oznámil, že v protilehlém rohu jej čeká Antonín Hauver z Dukly Olomouc, který ho už dvakrát porazil, Porubský se jen zapřel a řekl: Trenére, dnes ho porazím! A jak řekl, tak udělal. Celá tři kola dokazoval, že se nebojí ani zkušenějšího soupeře, který je i v reprezentaci. Denis ukázal, že se lepší a poměrem 3:0 na body zvítězil.

David Polák si zaboxoval se známým soupeřem Gerhardem Schmidtem. Ten je pro Poláka hodně oblíbeným sokem, už čtyřikrát ho totiž porazil. Tentokrát jej Polák dokonce nechal i počítat a vyhrál jasně 3:0 na body. „V šatně mi pak řekl, že už ho za soupeře nechce, že je mu ho líto," pokrčil rameny trenér Kubíček. Příštím Polákovým protivníkem tak bude republikový šampion Erik Suchý z BC Ostrava.

V polotěžké váze se představil Erik Štrajchl, jehož čekal těžký boj s o dvě hlavy vyšším soupeřem. „Byla to velká bitva, Erik se k němu nemohl dostat, ale neodradilo ho to a statečně bojoval, i když byl po nemoci a neměl moc natrénováno. Sice prohrál 0:3, ale klobouk dolů," pochválil Kubíček svého svěřence za snahu.

Zároveň upozornil, že oddíl stále hledá nové zájemce o box. A že se v klubu s mladými talenty pracuje dobře, svědčí i fakt, že na republikové mistrovství v roce 2017 se už jistě podívají David Polák ve váze do 52 kg i Denis Porubský ve váze do 39 kg.