Obstáli na nich na výbornou. Richard Hronec byl jako junior třetí, v kategorii kadetů Havířovu zacinkaly hned dvě medaile. Titul mistra republiky vybojoval David Horvath (do 50 kg), Ondřej Horvath zase získal bronz (do 57 kg).

Ještě úspěšnější bylo pro Box Havířov mistrovství školní mládeže. David Polák bral zlato, Samuel Fiedor stříbro a Denis Porubský bronz.

„Já jsem spokojený. Zisk šesti medailí považuji za mimořádně výborný výsledek,“ uznal trenér a předseda havířovského klubu Jaroslav Kubíček.

Zatímco většina boxerů má závodní půlrok za sebou, David Polák se momentálně připravuje na mistrovství Evropy v bulharské Albeně, které začíná za týden. „Věřím, že David jako mistr republiky prodá to, co v něm je a co má natrénováno. Je to ohromný talent a perfektní boxer. Jdeme do toho naplno!“ burcuje Kubíček svého svěřence.

Vzhledem k finančním podmínkám se Polák připravuje doma v Havířově. „Makáme v kopcích naší Lučiny, plaveme v bazénu, využíváme workoutové hřiště. Také jezdíme za sparingem k jiným klubům. David boxuje s kluky, kteří jsou třeba o váhu výš, zhruba deset kol po čtyřech minutách. Je vyčerpaný, ale sauna a volno ho opět dostane do formy,“ přibližuje náplň Polákovy přípravy Jaroslav Kubíček.