Trenér a předseda klubu Jaroslav Kubíček vzal na poslední akci roku do Polska hned sedm svých svěřenců, a ti se mu odvděčili solidními výkony.

Někdo jel na zkušenou, někdo už jako favorit, všichni se ale snažili a zanechali za sebou aktivní bilanci 5:2.

Tereza Kiszová (váha do 50 kg) nastoupila proti Gabriele Migdové (Nowy Sazc) a soupeřku udolala hladce 3:0 na body.

František Horváth (do 40 kg) odboxoval vyrovnaný zápas proti Nikolasovi Pawlikovi (Myszków), ale soupeři podlehl 1:2.

David Polák (zcela vlevo) byl vyhodnocen jako nejlepší mládežník turnaje. Vedle něj trenér Jaroslav Kubíček.

Čtrnáctiletý David Polák (do 75 kg) se vůbec nemazal s Polákem Dominikem Szreterem ze Zabrze a po 25 sekundách jej poslal k zemi. K.O.!

Samuel Fiedor (do 72 kg) vyfasoval českého soupeře, a to Randy Konečného z BC Ostrava, kterého udolal 2:1 na body.

Solidně si zaboxoval Denis Porubský (do 48 kg), kterého v ringu čekal Polák Jakub Torgiel (Tychy). Po těžké bitvě vyhrál Porubský těsně 3:2 na body.

Ondřej Horváth (do 60 kg) měl přímo domácího soupeře, Roberta Konieczného z Odry Wodzislaw, ale udolal jej jasně 3:0 na body.

Nováček David Bureš (nad 91 kg) si svou premiéru střihl s Polákem Robertem Lorkem (Swietochlowice), jenže zápas musel vzdát ve druhém kole kvůli špatnému zubnímu chrániči. „Vadil mu a vyvolával pocity zvracení. Nešlo s tím pokračovat,“ zalitoval Kubíček.

Nejlepší družstvo turnaje

„Myslím, že jsme ostudu rozhodně neudělali,“ pochvaloval si Jaroslav Kubíček, když se hodnotily výsledky.

Pořadatelé totiž ocenili jeho tým jako nejlepší družstvo turnaje. Domů si tak Havířované odvezli velký boxerský pytel a zlatý pohár. Nejlepším mládežníkem byl navíc vyhlášen David Polák.

„Co na to říct? Bylo to krásné zakončení roku. Děti mi daly moc pěkný předvánoční dárek,“ zasmál se a poděkoval Kubíček.