„Už tento měsíc budeme startovat na oblastních soutěžích a samozřejmě také na MČR juniorů v Trutnově,“ připomněl šéf havířovského boxu Jaroslav Kubíček první tuzemský šampionát, který proběhne od 22. do 25. února na východě Čech.

Havířovské barvy by měl zastupovat v super těžké váze Richard Hronec. „Richard není zase tak zkušený, ale několik utkání už za sebou má a chtěl by vyzkoušet zápasy o medaili, tak uvidíme,“ poznamenal Kubíček.

Dalšími boxery, kteří se podívají na republiku, ovšem až v březnu, a to na MČR kadetů, budou David Horvath (48 kg), Ondřej Horváth (54 kg) a Mário Jadamus (60 kg). „Kluci se vypraví do Českých Budějovic,“ upřesnil Kubíček dějiště mistrovství kadetů. To se koná od 21. do 24. března.

A konečně začátkem května, konkrétně od 3. do 6. května, se uskuteční v Prostějově MČR školní mládeže, tedy žáků. Havířov budou reprezentovat již ostřílený klučina Denis Porubský (40 kg), neméně zkušený talent David Polák (69 kg), oba reprezentanti ČR, a přidají se k nim i Samuel Fiedor (68 kg) a nováček s obrovským potenciálem František Horváth (38 kg). „Tady si slibujeme nějakou tu medaili, ale domácí šampionát je mezi nejmladšími vždy tak trochu otevřený,“ dodal Kubíček.

Pilovat formu by měli Havířovští nejen v domácím podmínkách, ale také na soustředění v Jeseníkách.

Dalšími testy pro oba reprezentanty Porubského a Poláka by měly být turnaje v Nitře a Německu. Poláka čeká po mistrovství ČR ještě bulharská Albena, kde by se mohl opět porvat o zlatou medaili na mistrovství Evropy. „David po minulém ME v Rumunsku ještě doma ani venku neprohrál, takže jeho slova o tom, že už neprohraje ani zápas, se mu zatím plní. Věřím, že i v Bulharsku bude bojovat jako lev,“ pousmál se trenér Kubíček.