Jednalo se o první zápasy v novém roce, navíc s mezinárodní účastí boxerů ze Slovenska a Polska. „Kromě nich a tradičních klubů našeho regionu dorazili i kluci z jižní Moravy. Docela slušná účast," glosoval přehlídku boxerů Jaroslav Kubíček, trenér III. třídy z Boxu Havířov, který postavil do ringu tři své svěřence.

Prvním z nich byl ve váze do 41 kg Denis Porubský. Vyzval ho vítkovický Jakub Kubečka a vydržel s ním boxovat tři kola. Výhra Porubského 3:0 na body byla ale zcela zasloužená. „Denis prokazuje dlouhodobě stabilní formu. Svými výkony si už vybojoval postup do dalších soutěží, které se budou konat v Kroměříži a Opavě. Poté s ním už pomalinku začneme tvrdou přípravu před mistrovstvím republiky a mezinárodním turnajem v Německu," přiblížil Kubíček.

Druhým borcem Havířova, který se postavil do červeného rohu, byl subtilní „tanečník" a obrovský technik David Horváth (váha do 52 kg). Protivníkem mu byl Prchal z Kroměříže. „David boxoval dvě kola velmi dobře, jenže to třetí nechal soupeři a tím si prohrál už téměř vyhraný zápas. Bohužel," pokrčil rameny Kubíček po porážce Horvátha 1:2 na body. „No nevadí, odboxoval hezký zápas a ukázal, jak umí tančit," pousmál se.

Třetím borcem Havířova byl zkušený David Polák ve váze do 60 kg. V derby si to rozdal s Alexandrem Illekem z karvinského Baníku. Oba borci odboxovali tři kola, v nichž měl navrch David Polák. Alexandr se držel statečně, ale prohru 0:3 neodvrátil „Body jsou doma," zasmál se Kubíček. „Škoda, že nám onemocněli Samuel Fiedor, Erik Štreichl a Martin Fikáček, mohli jsme poslat do hry více boxerů. Ale i tak jsme, myslím, odvedli kus práce. Děkujeme Tomáši Macečkovi z pořádajícího Sokola Poruba za perfektní přípravu turnaje a já děkuji klukům za výkony. Věřím, že forma bude směrem k mistrovství republiky stoupat," přál by si Jaroslav Kubíček a upozornil, že dveře Boxu Havířov jsou pro nové zájemce ve městě stále otevřené.