Broda nejdříve zcela bezpečně zvítězil v hanácké metropoli na této trati časem 24,58 s před Ondřejem Fleischmannem z Komety Brno (24,66 s) a jeho oddílovým kolegou Ondřejem Kelblem (24,71 s). Plavec z Horní Suché tím Fleischmannovi oplatil porážku z Letního mistrovství ČR, kde Fleischmann získal zlatou medaili a Broda bral bronz.

Poté se představil slavista v rámci sedmého kola Českého poháru. Ve Znojmě se střetla při Velké ceně téměř celá česká sprinterská špička. Závody vynechal jen držitel českého rekordu v disciplíně 100 m kraul Martin Verner z Komety Brno. Ten dal přednost závodům Světového poháru v Berlíně.

Ondřej Broda ve své prestižní disciplíně 50 metrů kraul bez účasti Vernera opět zvítězil, a to časem 23,33 s. Na druhém místě doplaval mladý Jan Smolík z Plzně (23,37 s) a jako třetí dohmátl stříbrný z posledního letního mistrovství ČR na této trati Lukáš Harnol z USK Praha (23,42 s). V porovnání na dálku s Vernerem byl úspěšnější Broda, když český rekordman absolvoval v Berlíně kraulovou padesátku za 23,40 s.

Broda na jihu Moravy v rámci rozplavání zařadil do svého programu pro něho již tradiční doplňkovou disciplínu 50 m prsa, ve které zaznamenal svůj absolutně nejlepší výkon, když v osobním rekordu (29,14 s) obsadil čtvrté místo, hned za českou plaveckou špičkou v této disciplíně. Za sebou přitom nechal celou řadu českých prsařských specialistů.

Druhý den Českého poháru ve Znojmě v rámci královské disciplíny 100 m volný způsob při neúčasti Vernera bylo jen otázkou, kdo z dvojice Broda – Harnol nakonec zvítězí. Oba tito borci jako jediní z účastníků mají v držení řadu stříbrných a bronzových medailí z mistrovství ČR na této trati. Úspěšnější byl opět plavec Slavie Havířov, když zvítězil časem 50,96 s. Harnol zaplaval čas 51,12 s a na bronzový stupeň vítězů vystoupil Jakub Veverka z Chomutova (53,89 s).

V porovnání stovky na dálku s Vernerem už Broda lepší nebyl. Verner totiž v Berlíně plaval za 50,66 s.
Ondřeje Brodu nyní čeká jen poslední závod v rámci zimní sezony, kterým bude 24. a 25. listopadu Velká cena Brna. Kromě kompletní české sprinterské špičky, tedy i finalisty z posledního Mistrovství světa na krátkém bazénu Vernera, se plaveckého mítinku zúčastní i několikanásobný mistr Slovenska v nejkratším sprintu Roman Kučík. V brněnském bazénu bude možnost plnit limity na ME na krátkém bazénu, které se uskuteční v prosinci v maďarském Debrecénu.

„Čtvrté vítězství v řadě za sebou v mé oblíbené disciplíně těší. Pokusím se zvítězit i v Brně. Na limit pro účast na ME, dle mého názoru, však nikdo v disciplíně 50 m kraul nedosáhne. Ten letošní je totiž lepší českého rekordu. Na radu trenéra jsem před žádným závodem neladil formu a nebude tomu jinak ani před Brnem. Tvrdě trénuji a vše podřizuji splnění limitu na olympijské hry v příštím roce. Pilovat techniku a začít ladit formu bychom měli teprve na lednovém reprezentačním soustředění v Jihoafrické republice,“ přiblížil své záměry Ondřej Broda.