„Pro všechny a zvlášť pro naše mladé to bude velký svátek. Pro spoustu našich hráčů to pak bude i premiéra v evropských pohárech. Musím říct, že nervozita a stres začínají pomalu pracovat, ale to je v tomto případě normální,“ poznamenal Brůna, který evropské poháry sám zažil na přelomu tisíciletí v tehdy zlaté karvinské generaci pod legendárním trenérem Ivanem Hargašem.

Proto ví, co účast v pohárech obnáší. „Je třeba být připravený v hlavě. Makedonci nás označili za nejpřijatelnějšího soupeře, jakého mohli v osudí potkat, a tak celkem rychle souhlasili s tím, že se oba duely odehrají u nás. Tím nás tak trochu poslali do pozici outsiderů, takže my uděláme vše pro to, abychom jim jejich výlet do Karviné patřičně osladili,“ zasmál se Brůna, který věří v podporu diváků.

„Fanoušci nás uměli vždy ve správný moment podpořit a vytvořit v hale neopakovatelnou atmosféru. Posledně nás dotlačili k titulu a já bych si přál, aby byla parádní atmosféra i během víkendu v hale. Aby Makedonci viděli, že nejen u nich žije město házenou,“ konstatoval Brůna.

Sobotní zápas se hraje v karvinské hale házené v 18 hodin, nedělní odveta pak v 10.30 hodin.

Ivo Dudek