Za tu dobu se rozrostl z jednoho týmu na čtyři mládežnické výběry a jeho základna stále roste. O mužské složce ale v klubu 1. FBC zatím neuvažují.

„Momentálně o tom nepřemýšlíme. Chceme se věnovat jen dětem, aby mohly hrát za nějaké kvalitnější oddíly, které mají v kraji už nějaké renomé,“ uvedl předseda klubu Tomáš Ficenc.

Karvinský florbalový klub založil Roman Pieczonka, jenž ve školce sesbíral skupinku malých dětí, s nimiž rok a půl trénoval. „Pak se přihlásili do soutěží a postupně nabírali další členy. Jeho manželka ale dostala pracovní nabídku z Brna, odstěhovali se, a tak jsem to tady po něm převzal já,“ vzpomíná Ficenc.

Hrají ve Stonavě

Pod jeho vedením se oddíl rozrostl z přípravky, elévů a mladších žáků ještě na kategorii starších žáků. Dnes tak v klubu působí okolo osmdesátky dětí a dvanáct trenérů.

„Trénujeme v tělocvičnách po celé Karviné. Prostě tam, kde jsou volné termíny,“ říká Ficenc, jenž je zároveň předsedou havířovského 1. SFK.

Karvinští florbalisté loni hráli své domácí zápasy na gymnáziu, kvůli problémům s palubovkou ale nyní všechny své soupeře vítají ve Stonavě.

A mladý oddíl si za krátkou dobu své existence stihl připsat i zajímavé úspěchy. „Vyhráli jsme ligu přípravek, soutěží jsme prošli bez jediné porážky. V loňské sezoně pak elévi vyhráli mezinárodní Ostrava Cup,“ doplnil Ficenc, který hrál asi patnáct let za havířovský Slovan.

Pod širým nebem

Letos v létě pak 1. FBC pořádal první ročník premiérového turnaje pod širým nebem – Open Air florbal Karviná. „Byl to první turnaj svého druhu v republice, kde se děti z florbalových oddílů, dětských domovů a jiných sportovních oddílů utkaly ve florbale pod širým nebem,“ doplnil Ficenc, jenž prozradil i plány klubu na nejbližší období.

„Chceme co nejvíc zkvalitnit tréninkový proces a dostat trenéry na určitou úroveň. Aby děti byly co nejlépe připraveny po atletické i florbalové stránce,“ vysvětlil. Pak se mladí karvinští florbalisté mohou podle něj posunout dál. „Máme některé kluky, co hrají vyšší soutěž v Havířově. Dokonce je o ně zájem i z Vítkovic a Ostravy,“ uzavřel Ficenc.