„Nebyl to snadný zápas, jak se před utkáním mohlo zdát z postavení obou týmů v tabulce," uznal trenér havířovského lídra Filip Kubíček.

Bystřice se představila jako bojovný a nesmírně houževnatý protivník. „Skvěle blokovali střely, to už jsem dlouho neviděl," připustil Kubíček.

Domácí zažili parádní vstupy do všech tří třetin, ale hosté se dlouho drželi. Dokázali i srovnat na 3:3. „To jsme si pak na lavičce říkali, že se musíme znovu pořádně soustředit. Sice jsme pořád měli optickou převahu, ale nebyli jsme v koncovce zrovna přesní a hosté podnikali brejky, kterými také zlobili. I nás podržel gólman," přibližoval Kubíček.

Torpedu se podařilo odskočit na 5:3, což bylo klíčové. „Ano. Oni pak snížili, ale my jsme si hned vzali oddechový čas, protože jsem tušil, že na nás minutu a půl před koncem zkusí presink. Na něj jsme byli připraveni, kluci to zvládli bravurně a pečetili jsme na 6:4," přiblížil zajímavé závěrečné momenty zápasu trenér Kubíček.

Poslední gól dal Krečmer do prázdné brány čtyři sekundy před koncem. „Je fajn, že jsme si mohli takový zápas vyzkoušet. Hostům náleží velká pochvala, před play off to byl užitečný test," zakončil Filip Kubíček.

Florbal Torpedo Havířov – ASK Bystřice n. P. 7:4 (2:1, 1:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. Kowal (Kraus), 13. Fliega (Krečmer), 24. Varta (Pavel Kožušník), 44. Plášek (Kowal), 50. Kraus (Plášek), 59. K. Peřka (Mžyk), 60. Krečmer – 5. Chocholáč (Mazánek), 25. Chocholáč (Mazánek), 25. Dvořák (Trentin), 55. Chocholáč (Musil).

Havířov: Piško – V. Peřka, Vlach, Folwarczný, Beneš, Kowal, Mrowiec – K. Peřka, Šimík, Mžyk – Krečmer, Varta, Pavel Kožušník – Pavel Bezděčík, Plášek, Kraus. Trenér: Filip Kubíček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.